WIADOMOŚCI

Urząd Skarbowy pomoże niewidomym wypełnić PIT

  • Urząd Skarbowy w Suwałkach we współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych Kołem Terenowym w Suwałkach organizują akcję, która pomoże osobom niewidomym i niedowidzącym złożyć roczne rozliczenie PIT
  • Do 2 maja 2022 r. z pomocy skorzystać mogą osoby potrzebujące wsparcia po indywidualnym umówieniu wizyty poprzez system Umów wizytę w urzędzie skarbowym

Urząd Skarbowy w Suwałkach, we współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych Kołem Terenowym w Suwałkach, od 3 marca do 2 maja 2022 r. prowadzi akcję wspomagającą osoby niewidome i niedowidzące w dokonywaniu rozliczeń rocznych za 2021 rok.

Akcja ma charakter ciągły, tak aby osoby potrzebujące wsparcia pracowników Krajowej Administracji Skarbowej mogły skorzystać z tej pomocy w dogodnym dla siebie terminie. Tegoroczna formuła pomocy polega na umówieniu indywidualnej wizyty, elektronicznie poprzez usługę Umów wizytę w urzędzie skarbowym lub telefonicznie pod numerem telefonu 87 563 19 99 lub 509 251 992 – na konkretny dzień i godzinę.

Osoby, chcące skorzystać z tej formy wsparcia, w wygodnych warunkach, w wyodrębnionym do obsługi osób z niepełnosprawnością pomieszczeniu, uzyskają zarówno pomoc w złożeniu rocznego PIT w usłudze Twój e-PIT, jak również w innych sprawach związanych z rozliczeniem PIT. Mogą także pozyskać wiedzę z zakresu ulg i odliczeń oraz rozwiać wątpliwości w zastosowaniu przepisów podatkowych w ich konkretnych sytuacjach.

Wybierając się na dyżury podatkowe podatnicy powinni ze sobą zabrać kopię zeznania za 2020 r., informacje od płatników za 2021 r. oraz wszelkie dokumenty potwierdzające poniesione wydatki w celu dokonania odliczeń od dochodu np. ulgi rehabilitacyjnej, ulgi internetowej oraz od podatku np. ulgi prorodzinnej. Pozwoli to przyspieszyć obsługę i udzielić bardziej kompleksowej pomocy podczas dyżurów.

Od momentu rozpoczęcia akcji już 12 podopiecznych Polskiego Związku Niewidomych Koła Terenowego w Suwałkach skorzystało ze wsparcia podlaskiej KAS.

Tekst i fot.: KAS