WIADOMOŚCI

Akcja ratownicza na bagnach

Wczoraj, 23 lutego, uratowano 5 cudzoziemców, którzy po nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy utknęli na rozlewiskach Narwi przy Zalewie Siemianówka.

Działania poszukiwawcze osób rozpoczęto, gdy do Placówki SG w Narewce wpłynęła informacja od strażaków z PSP z Hajnówki oraz z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. We wskazane miejsce zostały wysłane patrole, które przeszukiwały rozlewiska. W działaniach wykorzystano drona. 

Ze względu na trudno dostępny teren o pomoc poproszono również strażaków z PSP z Hajnówki. Po kilku godzinach patrol Straży Granicznej oraz żołnierze przy użyciu drona namierzyli 5 mężczyzn. Wyprowadzono ich bezpiecznie z bagien.

5 cudzoziemców, czterech obywateli Jemenu i obywatela Syrii, przewieziono do Placówki SG w Narewce, gdzie otrzymali suche ubrania i ciepłe posiłki. Dziś z cudzoziemcami będą prowadzone czynności administracyjne.  

To kolejna sytuacja, gdy funkcjonariusze Straży Granicznej, wspólnie z innymi służbami, z narażeniem zdrowia i życia prowadzili akcję ratunkową osób, które w nielegalny sposób przedostały się na terytorium Polski.

Tekst i zdj. Podlaski OSG