SPORT

Powrót olimpijczyków

Białostoczanie, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Pekinie są już w kraju. 21 lutego sportowcy wrócili do Polski, a na warszawskim lotnisku – w imieniu władz miasta i jego mieszkańców – przywitał ich zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Naszymi reprezentantami w short tracku byli zawodnicy Juvenii Białystok: Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński. W poniedziałek (21 lutego) na lotnisku Okęcie, w imieniu prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, zawodników oraz trenerkę Urszulę Kamińską powitał zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022 wzięli udział zawodnicy z klubu Juvenia Białystok, stanowiący kadrę Polski, którzy osiągnęli następujące wyniki sportowe:

  • Natalia Maliszewska: start na dystansie 1000 m kobiet – 5. miejsce w ćwierćfinale,  ostatecznie 17. miejsce w zawodach, start na dystansie 1500 m kobiet – 5. miejsce w ćwierćfinale i 29. miejsce ostatecznie oraz start w sztafecie kobiet na 3000 m,
  • Patrycja Maliszewska: start na dystansie 500 m kobiet – 22. miejsce oraz start w sztafecie kobiet na 3000 m,
  • Michał Niewiński: start na dystansie 1500 m mężczyzn – 6. miejsce w ćwierćfinale i 31. miejsce ostatecznie oraz start w sztafecie mieszanej,
  • Łukasz Kuczyński: start w sztafecie mieszanej.

Sztafeta kobiet na 3000 m w składzie: Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska zajęła 2. miejsce w finale B. Polki ostatecznie zajęły 6. miejsce. Z kolei sztafeta mieszana – Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński – uplasowała się na 4. miejscu w ćwierćfinale i 11. miejscu ostatecznie.

Tekst i fot.: UM Białystok