KULTURA I ROZRYWKA

Koncert inscenizowany „Przebudzenie” w NIE Teatrze

Na profesjonalnej scenie NIE Teatru młodzież z Białostockiej Akademii Musicalowej zagra koncert „Przebudzenie” na podstawie musicalu „Przebudzenie wiosny” w reżyserii Doroty Białkowskiej-Krukowskiej, pod kierownictwem muzycznym Marcina Nagnajewicza. Słuchacze z najstarszej grupy Akademii wystąpią już w najbliższą sobotę – 26 lutego o godz. 17:30 i 19:30.

Koncert jest wersją semi stage z wybranymi scenami oraz piosenkami z musicalu rockowego „Spring awakening”, poruszającego problemy nastolatków. Dotyka najważniejszych sfer życia młodych ludzi, takich jak miłość, marzenia, odkrywanie własnej tożsamości, brak zrozumienia i samotność. Uniwersalne problemy zostaną opowiedziane za pomocą kipiących energią współczesnych brzmień. Muzyka skomponowana przez Duncana Sheika była wielokrotnie nagradzana – otrzymała m.in. nagrodę Tony, a płyta z muzyką ze spektaklu nagrodę Grammy.

Wydarzenie jest zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy wokalnej, aktorskiej oraz choreograficznej Słuchaczy Białostockiej Akademii Musicalowej. Występ na deskach Nie Teatru jest zaszczytem i wielkim wyzwaniem dla młodych artystów, którzy codziennie szlifują podczas prób swoje umiejętności. Za kilka dni będą mogli zaprezentować je na żywo, z publicznością!

Choreografię opracowała Hanna Mocarska. Marta Bacajewska i Bartłomiej Łochnicki przygotowali młodych artystów wokalnie, a Kamila Wróbel-Malec i Dawid Franciszek Malec aktorsko. Zapowiada się niezwykła uczta dla oka i dla ucha!

Bilety do nabycia na nieteatr.pl

Zapraszamy!

Realizatorzy:
Reżyseria: Dorota Białkowska-Krukowska 
Kierownictwo muzyczne: Marcin Nagnajewicz 
Choreografia: Hanna Mocarska 
Przygotowanie wokalne: Marta Bacajewska, Bartek Łochnicki 
Przygotowanie aktorskie: Kamila Wróbel-Malec, Dawid Franciszek Malec

Obsada:
Wendla Bergman- Kinga Kasiorkiewicz
Martha- Martyna Kalinowska
Ilse- Lidia Kraszewska, Wiktoria Ościłowska Thea- Gabriela Malczyk
Anna- Martyna Rybak, Zuzanna Pacuk
Melchior Gabor- Igor Jatel
Moritz Stiefel – Filip Kozioł
Hanschen Rilow – Julia Siewko
Frau Bergman – Gabriela Ostapowicz
Herr Sonnestich – Bartłomiej Łochnicki

Zespół wokalny:
Melania Czurak
Daria Dobosz
Oliwia Matus
Karolina Neccia
Julia Piekarska
Natalia Saniewska

(Białostocka Akademia Musicalowa)
fot. Emilia Rogalska