ZDROWIE

„Podziel się kobiecością” …i 1%

Stowarzyszenie Eurydyki działa na rzecz kobiet chorujących na nowotwory. Wspieramy kobiety w walce z chorobą. Teraz każdy może się włączyć w tę pomoc ofiarowując nam 1 procent ze swego podatku.

Pomoże to w realizacji wiele projektów, jak choćby akcja „Podziel się kobiecością” której celem jest projektowanie i szycie onkochust.

Gotowe, kolorowe onkochusty przekazujemy pacjentkom w trakcie i po chemioterapii.

Różnorodność projektów i materiałów z których wykonane są chusty pozwala pacjentkom dobrać odpowiedni model i fason w którym poczują się atrakcyjnie i kobieco. Inicjatywę „Podziel się kobiecością”  rozpoczęliśmy w 2020 roku i dotychczas uszyliśmy około 250 onkochust, które przekazaliśmy pacjentkom oddziałów onkologicznych.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem kobiet chorujących. 

Na Dzień Kobiet

Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet,  planujemy podarować białostockim oddziałom onkologicznym około 300-400 onkochust. Po onkochusty mogą również zgłaszać się do nas wszystkie potrzebujące pacjentki z innych ośrodków onkologicznych. 


Chcesz wesprzeć finansowo naszą działalność?

Dokonaj wpłaty darowizny na konto Stowarzyszenia Eurydyki.

18 1240 5211 1111 0010 6000 5794
tytułem “darowizna na cele statutowe”

lub przekaż nam

1% podatku nr KRS: 0000 523 764

Dzięki Twojej pomocy będziemy mieć wiarę, nadzieję i fundusze na działania, które wspomogą  leczenie kobiet chorujących na nowotwory.

Tekst i fot. Stowarzyszenia Eurydyki
opr. mm