WIADOMOŚCI

Kup ciasto i wesprzyj pogorzelców

Gmina Choroszcz informuje, że w najbliższą niedzielę 13 lutego przy kościołach w Choroszczy oraz w Konowałach dobędzie się akcja charytatywna na rzecz wsparcia pogorzelców z Choroszczy. Zachęcamy do włączenia się w działania charytatywne jak najszersze grono osób. Wystarczy kupić przygotowane ciasto czy słodkość i w ten sposób wesprzeć potrzebujących. Zapraszamy!

Akcja charytatywna to w głównej mierze sprzedaż ciast i słodkości przygotowanych przez mieszkanki Gminy Choroszcz – Stowarzyszenie „Chcę Żyć!” oraz przy współpracy z Fundacją Rodziny Czarneckich, zaangażowaniu lokalnych radnych oraz Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Koordynatorem akcji jest Izabela Szklarzewska-Sakowicz. Dochód ze sprzedaży produktów zostanie przeznaczony na pomoc pogorzelcom z Choroszczy.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w niedzielę 23 stycznia br. – w godzinach popołudniowych, w bloku przy ul. Powstania Styczniowego w Choroszczy doszczętnie spaliło się jedno mieszkanie, drugie zaś uległo kompletnemu zniszczeniu wskutek temperatury i akcji gaśniczej. Drzwi wejściowe do innych mieszkań, jak również klatka schodowa – zostały poważnie uszkodzone. W 2-godzinnej akacji pomocowej brało udział 9 jednostek straży pożarnej, w tym dwie jednostki z terenu Gminy Choroszcz: OSP Choroszcz i OSP Klepacze.

Na szczęście, w pożarze nikomu nic się nie stało: części lokatorów udało się samodzielnie opuścić miejsce tragedii, pozostałym jedenastu w ewakuacji pomogli strażacy. Jedna osoba lekko podtruła się dymem. Teraz do mieszkań musi wrócić normalność. Dlatego Gmina Choroszcz uruchomiła procedury pomocowe w takich wypadkach, a Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościową w Choroszczy zainicjowała akcję pomocową, zaś Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy pracuje nad organizacją karnawałowego koncertu charytatywnego. Sprawą zainteresowały się też lokalne media.

Dlatego obecna akcja: „Kup ciasto i wesprzyj pogorzelców” jest kolejną, mającą na celu ulżenie poszkodowanym. Zapraszamy wszystkich, by w najbliższą niedzielę 13 lutego odwiedzić kościoły: św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Konowałach, zakupić ciasto i w ten sposób wesprzeć pogorzelców.

Wszystkim ludziom dobrej woli z całego serca – dziękujemy!

Urszula GlińskaUrząd Miejski w Choroszczy