KULTURA I ROZRYWKA

Wernisaż malarstwa Krystyny Kunickiej

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza w piątek, 28 stycznia 2022 r., o godz. 18:00, do Spodków PIK przy ul. św. Rocha w Białymstoku na otwarcie wystawy prac Krystyny Kunickiej – fascynacji malarskich naturą i jej pięknem.

Malarstwo jest dla mnie kolejną przestrzenią, w której mogą żyć i żyją moje myśli. Malując, pozornie odrywam się od rzeczywistości, ale tak naprawdę analizuję, porządkuję moje przeżycia z nią związane. W tych momentach skupienia pozwalam rządzić drzemiącym we mnie emocjom, wtedy pojawiają się na płótnie w grze kolorów i świateł, w niuansach nastroju. Kładę farbę raz w mocnych kolorach i kontrastowych zestawieniach, innym razem, w subtelnych, monochromatycznych przejściach. Wiem, co chcę osiągnąć, więc moje myśli podążają w kierunku koncepcji, pewnej syntezy, będącej wypadkową emocji i osiągniętego w tym czasie spokoju – mówi Krystyna Kunicka.

Wystawa wieńczy pewien etap w życiu Krystyny Kunickiej, która po wielu latach kończy pracę zawodową.

Krystyna Kunicka – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu i Wydziału Wychowania Plastycznego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, dyplom z malarstwa w 1989 r. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Obecnie pracuje jako kierownik Działu Sztuk Plastycznych Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. Realizator, pomysłodawca i koordynator wielu projektów z zakresu plastyki i animacji kulturalnej oraz kultywujących tradycje rękodzieła ludowego.

Źródło informacji i fot.: PIK w Białymstoku