Przestępczość

Białostocka KAS zlikwidowała nielegalny salon gier hazardowych

  • Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Białymstoku.
  • Podczas działań mundurowi zabezpieczyli 3 automaty do gier hazardowych.
  • Właścicielom nielegalnych urządzeń oraz osobom urządzającym tego typu gry grożą surowe kary.

Funkcjonariusze KAS z Białegostoku ustalili, że w jednym z budynków w centrum miasta działa nielegalny salon gier hazardowych. Po wejściu do wytypowanego lokalu mundurowi ujawnili 3 automaty do tego typu gier.

Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu eksperymenty procesowe, które potwierdziły nielegalny charakter urządzeń. Dwóch mężczyzn przebywających w lokalu zostało przesłuchanych. Ustalana jest ich rola w procederze.

Maszyny, a także znalezione podczas przeszukania klucze do automatów i notatki dot. rozliczeń za gry, zostały zabezpieczone do wszczętego przez KAS postępowania.

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

st. asp. Maciej Czarnecki – Oficer prasowy Podlaskiej KAS
fot.: KAS