SPORT

Patryk Chojnowski singlowym mistrzem paraolimpijskim w Paryżu

We środę (04.08) Patryk Chojnowski, nowy zawodnik klubu Dojlidy Białystok, został mistrzem paraolimpijskim na Igrzyskach w Paryżu. Do zdobytego 3 dni wcześniej złotego medalu w deblu, wywalczonego wspólnie z Piotrem Grudniem, teraz dokłada indywidualnie wywalczony złoty krążek w grze pojedynczej w tenisie stołowym. Srebrny medal we środę w Paryżu wywalczyła także Natalia Partyka. We czwartek (05.08) o złoto na Paraolimpiadzie powalczy Rafał Czuper z klubu Start Białystok.

Po bardzo zaciętej walce To już trzeci indywidualnie wywalczony złoty medal paraolimpijski w tenisie stołowym Patryka Chojnowskiego. Pierwszy z nich wywalczył 12 lat temu w 2012 roku w Londynie, drugi w 2021 w Tokio, a teraz dołożył kolejny z Paryża. Po drodze, był jeszcze krążek w kolorze srebra na Letniej Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.

W finałowym meczu singlowym tenisa stołowego Patryk zmierzył się z Chińczykiem Lian Hao. Po bardzo zaciętej walce Polakowi udało się pokonać swojego przeciwnika 3:2. Walka trwała do samego końca, bo jeszcze początek ostatniej partii należał do Hao, który prowadził 6:3, jednak Patryk w końcówce pojedynku, odrobił straty, najpierw doprowadzając do remisu, a ostatecznie wygrywając z wynikiem 12:10.

Jesteśmy bardzo dumni, że tak utytułowany zawodnik będzie reprezentował klub Dojlidy Białystok.

Wczoraj srebrny medal dla Polski wywalczyła w Paryżu także Natalia Partyka. W finałowym meczu gry pojedynczej w klasie WS10, Natalia uległa zawodniczce z Australii Qian Yian 0:3.

A jeszcze dzisiaj, we czwartek (05.08) o złoto na Paraolimpiadzie powalczy Rafał Czuper z klubu Start Białystok. Walka finałowa turnieju indywidualnego tenisa stołowego w klasie MS2, rozpocznie się o godz. 13:00. Zawodnik Startu Białystok zmierzy się z Czechem Jirim Suchanekiem.

Medalistom serdecznie gratulujemy, a za Rafała Czupera trzymamy kciuki i życzymy powodzenia 🤞