SPORT

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych

W najbliższy czwartek (14.03) na dużej hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku odbędą się finały Indywidualnych Mistrzostw Województwa Podlaskiego szkół podstawowych w tenisie stołowym w roku szkolnym 2023/2024. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Turniej podzielony został na trzy kategorie wiekowe, oddzielne dla dziewcząt i chłopców:

  • Igrzyska klas 1-3 (ID), dla roczników 2014 oraz młodszych
  • Igrzyska dzieci (ID), dla roczników 2011-2013
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej (IMS), dla roczników 2009-2010

Zgłoszenia do wszystkich kategorii wiekowych należy dokonać za pomocą Systemu Rejestracji Szkół (www.srs.szs.pl) do dnia 12.03.2024. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 zawodników/zawodniczki w danej kategorii.

Turniej rozegrany rozstanie systemem pucharowym do dwóch porażek. Poszczególne mecze rozgrywane będą do 2 wygranych setów. Rozstawienie zawodników przeprowadzone zostanie na podstawie list klasyfikacyjnych PZTS i POZTS. Format turnieju wyklucza możliwość spotkania się zawodników z tej samej szkoły w pierwszej rundzie turnieju.

Wszystkie startujące szkoły otrzymują punkty do Współzawodnictwa Sportowego Szkół zgodnie z Regulaminem PWSZS. Dla najlepszych szkół oraz najlepszych zawodników przewidziano nagrody w postaci pucharów i dyplomów!

Turniej dofinansowano ze środków Województwa Podlaskiego. Zapraszamy zawodników do udziału w turnieju, a kibiców do gorącego dopingowania 🙂

Źródło informacji i fot.: Podlaski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego