ZDROWIE

Białostoczanie mogą skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji

Z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej i fizjoterapii do końca czerwca 2024 roku, będzie mogło skorzystać około pięciuset siedemdziesięciu białostoczan. Program finansuje Miasto Białystok, które wyda na ten cel 200 tys. zł, a realizatorem jest Szpital Miejski im. PCK. Zapisy rozpoczną się 4 stycznia.

Zabiegi rehabilitacyjne, tak jak w latach ubiegłych, będą wykonywane w Poradni Rehabilitacji Leczniczej przy ulicy gen. J. Bema 2 w Białymstoku. Będą one przeznaczone dla osób, które wymagają powrotu do zdrowia po przebytych chorobach, urazach, wypadkach. Skorzystają z nich pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi, niedowładem kończyn i schorzeniami reumatycznymi. Warunkiem będzie zameldowanie na pobyt stały lub czasowy na terenie naszego miasta lub wskazanie Białegostoku jako miejsca płatności podatku dochodowego. 

– Wielu mieszkańców potrzebuje odpowiednich warunków do leczenia i dostępu do fizjoterapeuty. Chcemy im to ułatwić poprzez organizowanie rehabilitacji finansowanej z innych źródeł niż NFZ. Dlatego już od 2018 roku wspomagamy białostoczan finansując zabiegi w Szpitalu Miejskim w Białymstoku – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

W 2024 roku z bezpłatnych zabiegów będzie mogło skorzystać ok. 570 osób. Zapisy rozpoczną się 4 stycznia i będą realizowane wyłącznie telefonicznie, do wyczerpania limitu, pod następującymi numerami telefonów:

– 85 742 60 33,
– 791 448 519,
– 698 090 727
.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy chętny będzie mógł zapisać siebie oraz jedną dodatkową osobę.

W 2023 roku w programie rehabilitacyjnym uczestniczyło 1400 osób. Wykonano ponad 1300 pakietów zabiegowych na łączną kwotę 400 tys. zł.

Źródło: UM Białystok
fot.: A. Karpowicz /UM Białystok