Warto wiedziećWIADOMOŚCI

Nietrzeźwy kierowca renault, w alkomacie zabrakło skali…

Dzięki świadkowi w ręce kolneńskich funkcjonariuszy wpadł nietrzeźwy kierowca renault. 52-latek zjechał na pobocze, a jego pojazd zawisł na kamieniu. Okazało się, że kierowca miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek wieczorem kolneńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Danowie samochód osobowy zjechał na pobocze i zawisł na kamieniu, a w środku śpi dwóch pijanych mężczyzn. Po przybyciu na miejsce mundurowi zobaczyli renault z włączonym silnikiem i światłami. Za kierownicą pojazdu siedział mężczyzna przypięty pasami, od którego funkcjonariusze od razu wyczuli alkohol.

Badanie alkomatem wykazało, że 52-latek miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Dokładny pomiar nie był możliwy z uwagi na przekroczenie skali w urządzeniu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna ma też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do lipca 2025 roku. W rozmowie z policjantami mieszkaniec powiatu piskiego powiedział, że wraca od znajomego i nie wie gdzie jest, bo jest pijany. 52-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i odpowiedzialność. Kierowanie pojazdem po wypiciu najmniejszej nawet ilości alkoholu to stwarzanie zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Stosujmy zasadę „PIŁEŚ- NIE JEDŹ”.

Źródło informacji i fot.: KPP Kolno