Wasz NewsWIADOMOŚCI

Pierwsze wiosenne grzyby [ZDJĘCIA]

Pani Aldona sfotografowała pierwsze wiosenne grzyby jakie udało jej się zaobserwować w lesie na Pietraszach. Grzyby są niesamowite, szczególnie te o czerwonym zabarwieniu.

Te piękne czerwone grzyby, które trochę swoim wyglądem przypominają kwiaty albo motyle, to „czarki szkarłatne”. Pani Aldona, która przesłała nam zdjęcia, dowiedziała się od spotkanej w lesie turystki, że są one podobno jadalne i mają smak młodej rzodkiewki. Sama jednak jak przyznaje, nie zdecydowała się (i raczej słusznie) na spróbowanie, czy rzeczywiście tak jest.

To jednak nie jedyne grzyby, które już można znaleźć w lesie, informuje pani Aldona. Kolejnym jej trofeum, jest ten z „pofałdowaną” czapeczką. „Wujek Google” podpowiada, że jest to jakaś odmiana piestrzenicy, tylko czy kasztanowatej czy olbrzymiej, to już do końca nie jest pewne, a jak się nie ma pewności, to lepiej poprzestać tylko na robieniu pamiątkowych zdjęć 😊

Może nie wszyscy wiedzą, że grzyby można sprawdzić w stacji sanitarno-epidemiologicznej, gdzie grzyboznawcy ocenią czy grzyb jest jadalny, niejadalny czy też trujący.

Dziękujemy Pani Aldonie za przesłane fotografie pierwszych wiosennych grzybów.

Zachęcamy innych do dzielenia się z redakcją ReporterNews.pl
ciekawymi zdjęciami.
Zdjęcia można przesyłać na adres: wasz@reporternews.pl
lub na naszego Facebooka
grzyb o nazwie - czarek szkarłatny
piestrzenica
pierwsze wiosenne grzyby