WIADOMOŚCI

[Aktualizacja] Ewakuacja mieszkańców Kolna. Saperzy wydobyli już 5 niewybuchów

Operator koparki w trakcie prac remontowych drogi w Kolnie wydobył dwa niewybuchy z czasów II Wojny Światowej. W związku z tym została zarządzona ewakuacja mieszkańców.

UWAGA ! Na czas podjęcia niewybuchu zostanie wstrzymany ruch na drodze wojewódzkiej nr 647 relacji Kolno – Stawiski na odcinku od DK63 w m. Kolno do m. Stary Gromadzyn.

Wczoraj (22.08.2022r.) po południu, w rejonie skrzyżowania ul. Konstytucji 3-go Maja i Sobieskiego w Kolnie, w trakcie prac remontowych drogi operator koparki wydobył dwa niewybuchy. Przez całą noc policjanci pilnowali niebezpiecznego znaleziska.

Informacja oficera prasowego KPP w Kolnie na godz. 7:19

Dziś około godziny 10:00 planowane jest podjęcie niewybuchów. Na czas akcji swoje domy opuści około 1739 osób. Do godziny 9:00 wszyscy mają opuścić niebezpieczną strefę.

– informuje Ewa Zabłocka Oficer Prasowy KPP w Kolnie

Na terenie Kolna zostały wyznaczone miejsca dla osób ewakuowanych, które są czynne już od godziny 7:00.

Z kolei Rzecznik KW PSP Białystok Piotr Chojnowski, poinformował (o godz.7:42), że trwa ewakuacja ok 1200 osób ze strefy zagrożenia po zlokalizowaniu niewybuchów z czasów II Wojny Światowej. Saperzy zaplanowali działania na godz 9.00.

Na miejscu 6 JOP. Obszar obejmuje osiedle domków jednorodzinnych. W strefie zagrożenia nie ma instytucji i zakładów pracy.

(Aktualizacja 23.08.2022 godz. 11:26) Jak informuje Ewa Zabłocka Oficer Prasowy KPP w Kolnie: Na miejscu jest już patrol saperski, został wstrzymany ruch pojazdów. Jak dotąd wydobyto już 5 niewybuchów, które w tej chwili są przewożone do JW w Orzyszu. Ruch na drogach nadal jest zablokowany. Na miejscu cały czas pracuje patrol saperski.

Aktualizacja 23.08.2022 godz. 12:09) Działania zostały zakończone. Mieszkańcy mogą już wrócić do swoich domów. Łącznie wydobyto 5 min przeciwpancernych.

fot. KPP w Kolnie