KULTURA I ROZRYWKA

Dzień Dziecka z Muzeum Podlaskim!

Muzeum Podlaskie chcąc uczcić Dzień Dziecka, przygotowało dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10

1 czerwca 2022 r., godz. 12.00–13.30
zapraszamy na dziedziniec przed białostockim Ratuszem

Zaproszenie kierujemy do młodych artystów, którzy będą mogli oddać się plastycznym pasjom i w nieskrępowany sposób tworzyć swoje dzieła. Kredki, akwarele oraz pastele „pójdą w ruch”. Oprócz twórczych działań zapewniamy dużo zabawy! Będzie kolorowo!

Podczas wydarzenia zaprezentujemy najnowszą publikację edukacyjną Muzeum Podlaskiego dla dzieci. Książkę „Pod skrzydłami Gryfa. Opowieść o Janie Klemensie i Izabeli Branickich” będzie można zakupić w atrakcyjnej cenie.

Publikacja w przystępny i interesujący sposób przedstawia dzieje pojawienia się rodu Branickich – Gryfitów w Białymstoku, ich zasługi dla rozwoju miasta i regionu, działalność fundatorską oraz życie na białostockim dworze zwanym Wersalem Północy. Opowiada o dawnej modzie, kuchni oraz o przedmiotach, którymi otaczali się Izabela i Jan Klemens Braniccy. Przedstawia karierę polityczną hetmana oraz dokonania jego małżonki. Liczne ciekawostki sprawiają, że jej lektura dostarczy wiedzy w lekki i zrozumiały sposób.


Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim, ul. Mickiewicza 45
1 czerwca 2022 r., godz. 11.00–14.00
zapraszamy na plac przed bielskim Ratuszem
Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim - atrakcje z okazji Dnia Dziecka

W Bielsku Podlaskim również nie zapomnieliśmy o tym ważnym dniu. Dzień Dziecka to świetna okazja do odwiedzenia muzealnego pawilonu, w którym znajdziecie nie tylko wydawnictwa i pamiątki idealne na prezent dla „małych i dużych”, ale również słodkości i drobne upominki dla najmłodszych. Dowiecie się również co ciekawego przygotowało Muzeum dla zwiedzających w czerwcu.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

tekst i fot. : Muzeum Podlaskie w Białymstoku