PrzestępczośćWIADOMOŚCI

Wpadł, bo wyprzedzał auta z prawej strony

Zambrowscy policjanci nagrali niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy forda. Mężczyzna, jadąc krajową „ósemką” wyprzedzał ciąg pojazdów, w tym radiowóz. Zakończył manewr na końcu pasa do zjazdu z drogi ekspresowej. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Kamera nieoznakowanego radiowozu zambrowskiej drogówki nagrała niebezpieczny manewr wyprzedzania. Wczoraj, po 20, na krajowej „ósemce”, kierowca forda, jadąc w kierunku Warszawy, zlekceważył przepisy ruchu drogowego. Na nagraniu widać jak wyprzedza on inne pojazdy prawym pasem. Manewr ten kończy, tuż przed końcem pasa do zjazdu z krajowej „ósemki”. Wpadł, bo w jednym z tych aut jechali policjanci. Chwilę później mundurowi zatrzymali forda do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Pirat drogowy za ten manewr został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Każdy kierowca powinien pamiętać, że na drodze nie jest sam. Brawurową jazdą stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu. Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Tekst i video.: KPP Zambrów
fot. pixabay.com