Przestępczość

Odzyskano dwie naczepy pochodzące z przestępstw

  • Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) odzyskali dwie naczepy pochodzące z przestępstw
  • Ich łączna wartość rynkowa to 245 tys. zł.

W środę 6 października funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak i Placówki SG w Augustowie w ramach wspólnych działań z funkcjonariuszami suwalskiej KAS zatrzymali do kontroli dwie ciężarówki z naczepami. W trakcie sprawdzania dokumentów pierwszego zestawu kierowanego przez 38-letniego obywatela Białorusi okazało się, że w dowodzie rejestracyjnym naczepy marki Schmitz widnieje inny numer VIN niż zamieszczony na pojeździe. Dodatkowo stwierdzono, że naczepa z 2014 roku figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen oraz bazie Interpolu jako utracona na terytorium Holandii.

Kierowcą drugiego zestawu był 24-letni obywatel Białorusi. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy kontrola pod kątem legalności pochodzenia wykazała ingerencję osób trzecich w pole numerowe naczepy marki Krone wyprodukowanej w 2011 roku. Ponadto funkcjonariusze ujawnili na ramie naczepy 2 naklejki znamionowe, z których wynikało, że jedna jest podrobiona i odbiega od wzoru ustalonego przez producenta, a druga oryginalna poszukiwana jest przez stronę holenderską w związku z kradzieżą.

Szacunkowa wartość rynkowa obu odzyskanych naczep to 245 tys. zł. Kierowcy wraz z pojazdami zostali zatrzymani. Dalsze czynności w obu sprawach prowadzą funkcjonariusze Policji z Suwałk.


st. asp. Maciej Czarnecki – Oficer prasowy Podlaskiej KAS