SPORT

KS Podlasie z 4 medalami na Mistrzostwach Polski U23 w Lublinie

13-14 lipca w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski U23. Dobre występy zaliczyli zawodnicy KS Podlasie, zdobywając łącznie 4 medale, złoty, srebrny i 2 brązowe.

W niedzielę zakończyły się w Lublinie, organizowane przez PZLA, Mistrzostwa Polski U23. Nasz region reprezentowali zawodnicy KS Podlasie Białystok. Czworo z nich wywalczyło miejsca medalowe, a dwójka dodatkowo osiągnęła rekordy życiowe.

🥇Na najwyższym stopniu podium zostając Mistrzynią Polski, w konkurencji rzut oszczepem (kobiet), stanęła Gabriela Andrukonis, z wynikiem 46,74 metrów.

🥉Natomiast jej klubowy kolega Dawid Pieloch z KS Podlasie Białystok, rzucił oszczepem na odległość 62,12m co dało mu brązowy medal. Odległość jaką osiągnął, była jego najlepszym wynikiem w tym sezonie.

🥈W pchnięciu kulą (4kg) wicemistrzynią Polski została Wiktoria Charkiewicz (KS Podlasie Białystok), osiągając jednocześnie swój życiowy rekord 13,96m.

🥉W biegu na dystansie 400 metrów przez płotki, brązowy medal wywalczył Paweł Miezianko. Ten wynik jest rekordem życiowym zawodnika.