WIADOMOŚCI

„Jednośladem bezpiecznie do celu” i „Trzeźwy poniedziałek”

W dniach 04-05.07, ponad 300 podlaskich policjantów w ramach działań „Jednośladem bezpiecznie do celu”, skontrolowało blisko 800 pojazdów. Mundurowi ujawnili ponad 550 wykroczeń. 24 dotyczyło przekroczenia prędkości, a 8 kierujących w momencie zatrzymania było pod wpływem alkoholu. W poniedziałek (08.07), policjanci z podlaskiej drogówki, sprawdzają trzeźwość wszystkich kierowców, w ramach działań „Trzeźwy poniedziałek”.

Letnia pogoda sprzyja zarówno motocyklistom jak i rowerzystom, którzy chętnie przemieszczają się tymi pojazdami. Niestety w ostatnich dniach, niemal codziennie słyszymy o wypadkach z udziałem poruszających się jednośladami i są to nierzadko wypadki ze skutkiem śmiertelnym. W celu przeciwdziałania takim zdarzeniom, podlascy policjanci w ramach działań profilaktycznych „Jednośladem bezpiecznie do celu”, skontrolowali blisko 800 kierujących tymi pojazdami.

W trakcie kontroli, mundurowi ujawnili aż 557 wykroczeń. 24 kierowców, przekroczyło dopuszczalną prędkość, a 8 kierujących w momencie zatrzymania było pod wpływem alkoholu, a

Bilans działań to:

  • 137 wystawionych mandatów,
  • 408 pouczeń,
  • w 12 przypadkach skierowanie wniosku o ukaranie do sądu.

7 kierującym mundurowi, zatrzymali dowody rejestracyjne.

Białostoccy policjanci, na ul. Łukowej, zatrzymali do kontroli 28-letniego kierującego hondą, mimo że nie posiadał uprawnień do kierowania. Funkcjonariuszom tłumaczył, że zapisał się na kurs prawa jazdy ale nie zdążył go jeszcze rozpocząć.

Augustowscy mundurowi zatrzymali do kontroli „jadącego wężykiem” 49-letniego rowerzystę. Po sprawdzeniu okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

„Trzeźwy poniedziałek” – kontrole kierowców na podlaskich drogach

W poniedziałek (08.07) od rana policjanci z podlaskiej drogówki w ramach działań „Trzeźwy poniedziałek”, sprawdzają trzeźwość wszystkich kierowców. To kolejne wzmożone działania podejmowane przez funkcjonariuszy, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Jak bardzo jest to potrzebne działanie, niech świadczy fakt, że tylko do godz. 9:00, policjanci ujawnili 34 kierowców, którzy zdecydowali się kierować po spożyciu alkoholu.

Policjanci kolejny już raz, apelują do kierowców o zdrowy rozsądek. Apel dotyczy zarówno tych jadących na dwóch jak i czterech kółkach. Przypominają, że alkohol i prędkość to w dalszym ciągu główne przyczyny większości wypadków drogowych.

Źródło informacji i fot.: podlaska.policja.gov.pl
opr. mm


Dziękujemy, że przeczytałaś / eś nasz artykuł do końca.
Polub Reporter News na Facebooku