SPORT

Lowlandersi zagrają na głównej płycie Stadionu Miejskiego

W dniu 13 czerwca 2024 roku o godzinie 12.00 w hotelu Hampton by Hilton w Białymstoku odbyła się konferencja prasowa, zapowiadająca mecz 8. kolejki Polskiej Futbol Ligi Lowlanders Białystok – Warsaw Mets, który odbędzie się na głównej płycie Stadionu Miejskiego. Podczas konferencji doszło do podpisania umowy na działania promocyjne Miasta Białystok z przedstawicielami drużyny.

Lowlanders Białystok ze wsparciem Miasta Białystok

Miasto Białystok od lat wspiera działania Lowlanders Białystok i tak też się stało w tym roku. Umowa obejmuje działania promocyjne związane z ekspozycją logotypu miasta Białystok podczas rozgrywek futbolu amerykańskiego w Polsce, a także wspierania i promowania walorów turystycznych Miasta. Umowę podpisali Wieceprezydent Miasta Białystok Pan Rafał Rudnicki oraz przedstawiciele zarządu aktualnego Mistrza Polski Piotr Morko oraz Tomasz Zubrycki. Umowa została podpisana do końca 2024 roku na kwotę 123 000 zł brutto.

Każdemu prezesowi drużyn sportowych życzę tak dobrej współpracy z lokalnymi samorządami, jaką mamy my. Od lat promujemy Miasto Białystok na terenie całej Polski, pokazując, że jesteśmy mocnym ośrodkiem futbolowym w Polsce. Coraz więcej kibiców drużyn naszych rywali przyjeżdża do nas i w samych superlatywach wypowiada się o naszym mieście, o ludziach i regionie. Tak to właśnie powinno wyglądać, że współpraca na linii Klub – Miasto jest kontynuowana i przynosi korzyści każdej ze stron. Chociaż w tym roku wyniki mamy słabsze to mimo wszystko mamy pełne zaufanie od władz Miasta i to nas bardzo cieszy. Dlatego z tego miejsca chciałbym w imieniu całej drużyny, a także społeczności futbolowej w Białymstoku przekazać słowa wdzięczności. Mamy nadzieję, że zdobędziemy jeszcze nie jeden medal dla Miasta, bo jak pokazują ostatnie wyniki, czy to w lekkoatletyce na Mistrzostwach Europy, czy w piłce nożnej, Białystok mistrzami stoi. – mówił Piotr Morko, prezes Lowlanders Białystok

Mecz ostatniej kolejki PFL połączony z piknikiem rodzinnym

Przedmiotem spotkania był także mecz ostatniej kolejki Polskiej Futbol Ligi, jaki drużyna Lowlanders Białystok rozegra po raz trzeci w historii na głównej płycie Stadionu Miejskiego. Rywalem białostockich futbolistów będą zawodnicy Warsaw Mets, którzy aby awansować do fazy pucharowej muszą wygrać minimum dwunastoma punktami. Z kolej zwycięstwo Lowlanders pozwoli im zająć trzecie miejsce w sezonie regularnym i w półfinale zagrają z drużyną, która zakończy rozgrywki na miejscu drugim.

Ważnym elementem meczów futbolu amerykańskiego jest także atmosfera wokół spotkania, dlatego też już o 16.00 rozpocznie się piknik rodzinny. Organizatorzy przygotowali masę atrakcji zarówno dla najmłodszych uczestników, jak i tych starszych. Dodatkowo będą dmuchańce, malowanie twarzy, tatuaże, animacje, zabawy, stanowisko plastyczne, stanowisko z malowaniem twarzy, balony, pokaz baniek mydlanych konkursy z nagrodami, wata cukrowa, strefa dla rodziców. Podczas eventu będzie także dostępny catering.

Jest to nasz trzeci mecz na głównej płycie i tak jak wspominałem tok temu, chcielibyśmy grać tych meczów więcej. Jakość oglądania spotkań dla kibiców jest nieporównywalna, a i zawodnicy czują większy prestiż grając na takim obiekcie. Mamy nadzieję, że te małe kroczki, które co roku wykonujemy przybliżą nas do tego, aby tych meczów w kolejnych latach było więcej. Mecz futbolowy to jest produkt marketingowy, cała otoczka, która jest dokoła niego powoduje, że zainteresowanie futbolem wśród kibiców rośnie, a co więcej, zwiększają się szanse na pozyskanie nowych partnerów biznesowych, bez których funkcjonowanie każdej organizacji sportowej jest niemalże niemożliwe. Zapraszam w imieniu wszystkich zawodników na Słoneczną 1 w niedzielę, liczymy na Wasz doping i wsparcie od pierwszego gwizdka sędziego. – powiedział Tomasz Zubrycki, wiceprezes Lowlanders Białystok

Colby Campbell – lider na boisku

Pierwszy mecz z Warsaw Mets Lowlanders zagrali na początku maja, wygrywając 34:22. Był to także debiut Colby Campbella, który zastąpił Keenana Arroyo, który nabawił się kontuzji, uniemożliwiającej mu grę. Od pierwszych spotkań, w których zagrał, pokazał że jest prawdziwym liderem na boisku i między innymi dzięki niemu białostoczanie zdołali wygrać 3 mecze z rzędu. W ostatnim meczu nie mógł zagrać ze względu na sprawy osobiste w USA i jego brak był mocno odczuwalny. Drużyna Lowlanders przegrała z Eagles w Warszawie 42:13.

Przyszedłem do drużyny na początku maja, ale od razu dało się wyczuć bardzo rodzinną atmosferę w drużynie i jestem szczęśliwy, że mogę reprezentować Lowlanders. Mimo przeciwności losu i kilku porażek, jesteśmy przekonani, że ten sezon dla nas się dopiero zaczyna i jeśli awansujemy do półfinału, w co wierzę, możemy wygrać z każdym. Mecz na dużym obiekcie wyzwala niesamowite emocje i z tego co widziałem w poprzednich latach, wyglądało to naprawdę profesjonalnie. Liczymy na doping naszych kibiców i mamy nadzieję, że po meczu będziemy mogli wspólnie świętować. – zakończył Colby Campbell, zawodnik Lowlanders Białystok

Piknik rodzinny rozpocznie się w niedzielę, 16 czerwca o godzinie 16.00. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 17.00. Planowane zakończenie imprezy przewidywane jest na godzinę 19.30. Bilety do nabycia przez stronę internetową: https://app.evenea.pl/event/lowlanders-mets/. Ilość miejsc ograniczona do 999. Wejście na trybuny od ul. Słonecznej.

Żródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok
Zdjęcia: Lowlanders Białystok