WIADOMOŚCI

Największy transport nielegalnych papierosów zatrzymany w tym roku

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt 520 tys. paczek białoruskich papierosów. To największy transport nielegalnych papierosów zatrzymany w tym roku przez podlaską KAS. Kontrabanda znajdowała się w ciężarówce Łotysza, który zgodnie z dokumentami, miał przewozić plastikowe opakowania. Gdyby przechwycone papierosy trafiły do sprzedaży, budżet państwa straciłby niemal 14 mln zł.

KAS zatrzymała w Budzisku do kontroli łotewską ciężarówkę. Kierowca, 52-letni Łotysz, przedstawił dokumenty przewozowe, zgodnie z którymi w naczepie miały znajdować się plastikowe opakowania.

Podczas kontroli ciężarówka została prześwietlona. Funkcjonariusze wykryli w niej przemycane papierosy. Mundurowych wspierała Luna – pies służbowy rasy golden retriever, wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Zamiast deklarowanego towaru w ciężarówce znajdowało się 520 tys. paczek białoruskich papierosów. Gdyby papierosy trafiły do nielegalnego obrotu, budżet państwa straciłby niemal 14 mln zł.

Wobec kierowcy ciężarówki wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pobawienia wolności do 10 lat.

To największy transport nielegalnych papierosów przechwycony w tym roku przez podlaską KAS.

Źródło informacji i fot.: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku