Warto wiedziećWIADOMOŚCI

Piłą motorową zniszczył drzwi do pokoju matki

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 50-latka, który piłą motorowa zniszczył drzwi do pokoju 85-letniej matki, a wcześniej znęcał się nad żoną i dziećmi. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Wizna, jak się okazało nie pierwszy raz wyładowywał swoje emocje na najbliższych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej, podczas której sprawca odpalił piłę motorową. Na miejscu łomżyńscy patrolowcy ustalili, że 50-latek wrócił do domu pijany i wszczął awanturę z żoną. Kiedy ta wraz z dziećmi uciekła z domu, mężczyzna chciał wyładować emocje na 85-letniej matce.

Kobiety jednak nie było w domu, a jej pokój był zamknięty. 50-latek myśląc, że kobieta schowała się przed nim w pokoju, chciał dostać się do niej siłą. Odpalił piłę motorową i pociął nią drzwi. Okazało się również, że 50-latek nie po raz pierwszy zachował się w ten sposób. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Wobec 50-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Nałożył również na niego zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 metrów do matki, oraz zakaz kontaktowania się z nią. Mieszkaniec gminy Wizna usłyszał zarzuty znęcania się oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji i fot.: KMP Łomża