Turystyka

Dodatkowy pociąg do Walił na Festiwal „Siabrouskaja Biasieda”

XXIII edycja Międzynarodowego Festiwalu „Siabrouskaja Biasieda” odbędzie się już
w sobotę, 29 lipca nad zalewem w Zarzeczanach. Z tej okazji POLREGIO przygotowało dodatkowy pociąg z Białegostoku do Walił dla uczestników imprezy.

Podobnie jak w latach poprzednich, POLREGIO także w tym roku ułatwi dojazd dla uczestników imprezy „Siabrouskaja Biasieda” organizowanej przez Urząd Gminy w Gródku. Oprócz dwóch stałych pociągów odjeżdżających z Białegostoku w weekendy o godz. 9:02 i 15:22, POLREGIO uruchomi w tym dniu dodatkowy pociąg „BIESIADA”. Dodatkowy pociąg odjedzie z dworca kolejowego w Białymstoku o godzinie 18:20. Natomiast powrót dla uczestników imprezy ze stacji Waliły przewidziano na godz. 0:40 następnego dnia. Po zakończonym festiwalu będzie można wrócić w kierunku Białegostoku także pociągami stałymi, które odjadą z Walił o godzinie 10:21 i 16:24.

Wójt Gminy Gródek zapewnia pasażerom dodatkowego pociągu „BIESIADA” bezpłatny dojazd ze stacji Waliły na miejsce festiwalu oraz późniejszy powrót na stację.

„Siabrouskaja Biasieda” to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych lokalnych imprez. Jest to wydarzenie o zasięgu międzynarodowym, prezentujący dorobek kulturowy regionu i twórczość ludowa z głównym naciskiem na kulturę mniejszości białoruskiej. Impreza ma charakter koncertu połączonego ze wspólną zabawą i integracją.

Bilety na przejazd według oferty promocyjnej „Taryfa Podlaska” są dostępne w:

– kasach biletowych
– internetowym systemie sprzedaży,
– aplikacji POLREGIO
– videomacie na dworcu w Białymstoku
– automatach biletowych w pociągu.

Na wszystkich stacjach, poza stacją Białystok, bilety można kupić także u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat.

Źródło: Renata Gerasimiuk, POLREGIO S.A. Podlaski Zakład w Białymstoku
opr. mm