NA SYGNALEWIADOMOŚCI

Samochód dostawczy zderzył się z szynobusem, kierowca nie żyje

Zdjęcie ilustracyjne

W piątek (10.03) na niestrzeżonym przejeździe kolejowy w rejonie m. Słomianka (gm. Sidra) doszło do zderzenia samochodu dostawczego z szynobusem. Kierowca samochodu dostawczego zginął na miejscu.

Kolejna zła wiadomość tego ranka. Po godzinie 10, policja otrzymała zgłoszenie o wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowy w rejonie miejscowości Słomianka (gm. Sidra). Doszło tam do zderzenia samochodu dostawczego z szynobusem.

Niestety jest to wypadek śmiertelny. Kierowca samochodu dostawczego zginął. Wstępnie szynobusem podróżowało 25 pasażerów, im nic się nie stało – poinformowała Elżbieta Zaborowska z KWP w Białymstoku.

Pojazd dostawczy rozpołowiony, część samochodu i szynobus ok. 200 m za przejazdem (szynobus w kierunku Suwałk). Samochodem podróżował sam kierowca (mężczyzna, aktualnie wiek nieustalony) – informuje mł. bryg. Piotr Chojnowski rzecznik KW PSP Białystok – Na miejscu 6 x JOP (4 x PSP, 2 x OSP). Ruch kolejowy i kołowy wstrzymany w okolicy (PKP we własnym zakresie zadysponuje podnośnik kolejowy w celu uprzątnięcia pozostałości powypadkowych).

Rano opady śniegu, teraz deszczu, powodują, że warunki na drogach są bardzo trudne i jak na razie nie zanosi się na poprawę. Kierowców prosimy o szczególną ostrożność.

fot.: pixabay.com