WIADOMOŚCI

Przy granicy z Litwą zatrzymano kradzione BMW

We środę 8 lutego w rejonie granicy polsko – litewskiej funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali  kradzione BMW kierowane przez 26 – letniego Litwina.

W godzinach popołudniowych funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach we współdziałaniu z Wydziałem Zabezpieczenia Działań POSG w  miejscowości Posejnele (gmina Giby) przystąpili do zatrzymania auta marki BMW X5 na ukraińskich tablicach rejestracyjnych.

Kierujący pojazdem w trakcie kontroli nie stosował się do wydawanych poleceń. Zatrzasnął się w środku auta i nie reagował na polecenie otwarcia drzwi.

Kierowcą okazał się 26 – letni obywatel Litwy. Nie miał przy sobie własnych dokumentów, posiadał natomiast litewski dowód osobisty należący do innej osoby. Dokument był zastrzeżony w Systemie Informacyjnym Schengen oraz w bazie Interpolu jako utracony.

Po dodatkowych ustaleniach okazało się, że w ogóle nie posiada prawa jazdy. Prowadzone przez niego BMW o szacunkowej wartości około 210 000 zł. figurowało w bazach danych jako utracone na terytorium Niemiec. Dodatkowo podczas przeszukania pojazdu ujawniono w nim także ukraińskie tablice rejestracyjne oraz przypisane do tego pojazdu niemieckie tablice rejestracyjne.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy Policji z Sejn.

Tekst: Katarzyna Zdanowicz POSG
fot.: POSG