SPORT

Lowlanders Białystok – mistrzem Polski

Lowlanders Białystokdrużyna futbolu amerykańskiego, wchodząca w skład Team Podlaskie, w finale Polish Bowl XVII, sensacyjnie pokonała Kraków Kings. Ten najważniejszy mecz futbolu amerykańskiego w Polsce, został rozegrany w sobotę, 23 lipca w Ząbkach pod Warszawą.

Lowlanders Białystok pokonali Kraków Kings 21:20. Faworytem spotkania była niezwyciężona w tym sezonie drużyna z Krakowa. Do przerwy spowodowanej warunkami atmosferycznymi białostoczanie prowadzili 14:6, po wznowieniu meczu ten wynik zmienił się w 14:20.

W jednej z ostatnich akcji meczu Krzysztof Czaplejewicz trzyjardowym biegiem zdobył przyłożenie i doprowadził do remisu. Decydujący punkt zdobyty przez Lowlanders Białystok na 38 sekund przed końcem gry przyniósł zwycięstwo i mistrzostwo.

Białostoczanie zdobyli ten tytuł po raz drugi w historii.

Najbardziej wartościowym graczem meczu (MVP – Most Valuable Player) został zawodnik zwycięskiej drużyny – Rafał Królewski.

Drużyna z Białegostoku należy do Team Podlaskie – inicjatywy zarządu województwa, której celem jest finansowe wspieranie najlepszych sportowców z regionu. To pierwszy taki projekt samorządowy w Polsce.

Lowlanders Białystok ostatnio wygrali także Wielki Turniej Województwa Podlaskiego – zabawę na profilu Facebook urzędu marszałkowskiego. Zdobyli tytuł ulubionej drużyny regionu. 

Źródło: wrotapodlasia.pl
fot.: Lowlanders Białystok

opr. mm