KULTURA I ROZRYWKA

Sejmik Poetycki w Książnicy Podlaskiej

Książnica Podlaska, kurator cyklu spotkań w formacie sejmiku poetyckiego, zaprasza po raz czwarty pod swój dach.

Od końca lutego br. trwa VI edycja Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”. Impreza potrwa do połowy maja, kiedy to w dniach 12-14.05.2022 r. zapraszamy na główny blok Festiwalu.

22 marca o godz. 18.00 zwołany zostanie – wzorem lat poprzednich – sejmik poetycki. Tym razem do dyskusji zapraszają: Piotr Kadysz, Julek Kazberuk i Patryk Kowalewski, przedstawiciele białostockiego Stowarzyszenia „Fundamenty”, a przy okazji współtwórcy corocznego festiwalu o tej samej nazwie, którego idea wzięła się z organizowanych wcześniej przez grupę, wieczorków literackich.

Młodzież poszukuje otwartej przestrzeni, w której podjęto by z nimi kreatywną rozmowę na temat: wolności, buntu, alienacji, hedonizmu, siły, a także o emocjach z nimi związanymi.

Żeby jednak nie tracić kontaktu z literaturą, w szczególności najnowszą, do rozmowy zaprosiliśmy Dawida Bujnę, członka kapituły Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego, przyznającej wyróżnienia za ogólnopolskie debiuty poetyckie oraz organizatora cyklu spotkań poświęconych literaturze w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku.

Bądźcie z nami już 22 marca 2022 r. o godz. 18.00 w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A (VI piętro).

Główny organizator VI Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Współorganizator: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Partnerzy: Stowarzyszenie Szukamy Polski, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Wydawnictwo Paśny Buriat, Fundacja Grający Białystok Johnny’ego.
Patroni medialni: Wrota Podlasia, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio i, Radio Akadera, Radio Jard, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, podlaskisenior.pl, „Epea. Pismo literackie”


Justyna Sawczuk – Książnica Podlaska