Remonty dróg w gminie Choroszcz, będą zmiany w organizacji ruchu

Na Drogach

Rozpoczął się sezon intensywnych prac drogowych w gminie Choroszcz. Mieszkańcy Klepacz oraz Czaplina-Kolonii muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu. Urząd Miejski w Choroszczy apeluje o ostrożność i w miarę możliwości, omijanie modernizowanych odcinków w godzinach szczytu.

Przełom wiosny i lata to czas, kiedy drogowcy najefektywniej mogą prowadzić zaplanowane inwestycje. Obecnie najintensywniejsze na terenie gminy Choroszcz prace koncentrują się w dwóch lokalizacjach.

Klepacze: rozbudowa ulicy Spokojnej oraz ulic Dolnej, Równoległej, Poprzecznej i Krótkiej.

Największe i najbardziej czasochłonne zadania realizowane są w Klepaczach. Od początku lipca br. wykonawca prowadzi kolejny etap rozbudowy ulicy Spokojnej. Zmiany w poruszaniu się pojazdów są wprowadzane etapowo na całej długości ulicy, co wymaga od kierowców stałej czujności. Utrudnienia mogą występować tam w godzinach 7:00 – 17:00. Przewidywany czas trwania prac na tym odcinku sięga maja 2027 roku. Prace rozpoczęły się również na ulicy Dolnej i ulicach sąsiednich: Równoległej, Poprzecznej oraz Krótkiej. Z uwagi na spodziewane utrudnienia w godzinach prowadzenia prac, rekomendujemy – jeśli to tylko możliwe – wybieranie tras alternatywnych. Należy również ściśle stosować się do nowego oznakowania pionowego.

Czaplino-Kolonia: modernizacja drogi gminnej.

Prace trwają też w Czaplinie-Kolonii. Przebudowa tamtejszego odcinka drogi gminnej wkroczyła już w zaawansowaną fazę. W rejonie całego modernizowanego odcinka obowiązuje nowa, czasowa organizacja ruchu. Tu również największe utrudnienia występują w godzinach 7:00 – 17:00. Zakończenie prac zaplanowano na listopad 2026 roku.

Rozkopane drogi bywają uciążliwe w codziennym życiu. Prosimy wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość i bezpieczną, spokojną jazdę. O wszelkich kolejnych zmianach w harmonogramach prac Urząd Miejski w Choroszczy będzie informował na bieżąco.

Źródło informacji i grafika: Urząd Miejski w Choroszczy