„Karta Chorego na Bluesa” tylko dla wiernych fanów
Białostocki Ośrodek Kultury przygotował niecodzienną niespodziankę dla wiernych fanów cyklu Blues Fama. Podczas ostatniego koncertu zainaugurowano akcję „Karta Chorego na Bluesa”, która nagradza regularne uczestnictwo w muzycznych wydarzeniach.
– Białostoccy fani bluesa, wśród których są też stali bywalcy z Zambrowa, to wyjątkowo lojalna społeczność. Ich ogromne zaangażowanie natchnęło mnie do stworzenia systemu, który pozwoliłby docenić tę aktywność i nagrodzić najbardziej wytrwałych słuchaczy. Tak narodziła się „Karta Chorego na Bluesa”. Podczas premierowego wieczoru rozdaliśmy 88 kart, co tylko potwierdza, jak wielu mamy w mieście i regionie prawdziwych pasjonatów tego gatunku – zauważa Elżbieta Puczyńska, pomysłodawczyni akcji.
„Karta Chorego na Bluesa” to specjalny program lojalnościowy skierowany do stałych bywalców koncertów. Zasady są proste: uczestnicy zbierają pieczątki za każde wydarzenie w ramach cyklu Blues Fama. Maksymalna liczba punktów do zdobycia to 5 pieczątek, ale już po zebraniu 4 stempli na widzów będą czekać atrakcyjne wyróżnienia.


– Blues w Białymstoku to coś więcej niż muzyka – to styl życia i silna społeczność. Chcieliśmy w symboliczny, a zarazem zabawny sposób podziękować naszym widzom za ich obecność i lojalność. „Karta Chorego na Bluesa” to dowód na to, że jedynym skutecznym lekarstwem na tę „przypadłość” jest kolejna dawka dobrej muzyki w BOK-u – mówi dr Martyna Faustyna Zaniewska, dyrektorka Białostockiego Ośrodka Kultury.
Pierwsze karty trafiły do rąk widzów podczas ostatniego koncertu duetu Kielak & Andrzejewski. Muzycy zaprezentowali „Historie” – intymne, akustyczne opowieści snute na harmonijkę i gitarę. Ascetyczne brzmienie pełne melancholii, nastroju, ale i optymizmu, stało się idealnym tłem dla startu nowej inicjatywy BOK-u.
Każdy uczestnik tego wieczoru opuścił salę nie tylko z muzycznymi wspomnieniami, lecz także z pierwszą pieczątką na swojej karcie.
Organizatorzy zapewniają osoby, które nie mogły się pojawić na ostatnim występie – nic straconego! Przygodę z „Kartą Chorego na Bluesa” można rozpocząć od kolejnego koncertu z cyklu Blues Fama, czyli Siggy Davis & Gorczyca i Przyjaciele (7 marca – KUP BILET). Ponieważ nagrody są przyznawane już od 4 zdobytych stempli, nowi uczestnicy wciąż mają realną szansę na zdobycie wyróżnień.
Więcej informacji o nadchodzących koncertach z cyklu Blues Fama można znaleźć na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Białostockiego Ośrodka Kultury.
Źródło informacji i fot.: Białostocki Ośrodek Kultury
