Augustowianin z nożem w ręku groził swoim sąsiadom

Na Sygnale

Augustowscy policjanci, zatrzymali 56-latka, który z nożem w ręku groził swoim sąsiadom uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Teraz decyzją Sądu Rejonowego w Augustowie, mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za kierowanie gróźb karalnych, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

Mieszkańcy jednego z bloków na terenie miasta Augustów, powiadomili policjantów o uciążliwym i groźnym sąsiedzie. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna zachowywał się bardzo głośno zakłócając tym samym spokój mieszkańców.

Gdy jeden z sąsiadów wyszedł na klatkę, by zwrócić mu uwagę, pijany agresor z nożem w ręku , groził mu i jego rodzinie pozbawieniem życia. Interweniujący policjanci ustalili także, że nie była to jednorazowa tego typu sytuacja. 56-latek, już wcześniej podchodził pod drzwi jednej z sąsiadek, i zaglądając w wizjer, groził że pozbawi ją życia lub zdrowia.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.  Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Augustowie, zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie, na okres dwóch miesięcy.

Za kierowanie gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji i fot.: KPP Augustów