Motoryzacja

Trasa S8 Nowe Zalesie – palił się wywrócony TIR [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (26.06) na trasie S8, w rejonie miejscowości Nowe Zalesie (pow. zambrowski) TIR jadący w kierunku Białegostoku, uderzył w stojącą na poboczu inną „ciężarówkę”. W wyniku tego zdarzenia jeden z TIR-ów, wywrócił się, a następnie stanął w płomieniach.

– Dziś ok. godz. 11:50 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym, na trasie S8 w okolicy Nowe Zalesie (pow. zambrowski). Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia okazało się, że w stojącą na poboczu ciężarówkę, przewożącą arbuzy wjechała druga, przewożąca płyty OSB – relacjonował o godz. 12:50 Rzecznik KW PSP Białystok mł. bryg. Piotr Chojnowski

Z dalszej relacji wynika, że ciężarówka z płytami OSB, przewróciła się i stanęła w płomieniach, kierowcy tej ciężarówki, na szczęście udało się wydostać z samochodu o własnych siłach. Na miejsce przyjechał wezwany zespół ratownictwa medycznego, który szybko zajął się kierowcą wywróconej ciężarówki. Został on przewieziony do szpitala.

W ciężarówce stojącej na poboczu, były dwie osoby, które nie odniosły żadnych obrażeń.

Trasa w tym miejscu jest zablokowana. Na miejscu pracuje 12 zastępów straży pożarnej.

straż pożarna akcja gaśnicza na S8
pali się TIR na trasie S8
pożar TIRa

fot.: KW PSP Białystok

Źródło informacji: KW PSP Białystok