TurystykaWiadomości

Zmieni się rozkład jazdy pociągów POLREGIO

W najbliższą niedzielę, 11 czerwca br. zmieni się rozkład jazdy pociągów POLREGIO w województwie podlaskim. Nastąpią zmiany również w funkcjonowaniu autobusowej komunikacji zastępczej na odcinku Białystok – Szepietowo.

Zmiany na odcinku Białystok – Szepietowo

POLREGIO informuje, że na odcinku Białystok – Szepietowo, na modernizowanej linii kolejowej „Rail Baltica”, od 11 czerwca br. zostanie odwołany jeden kurs autobusowy nr ZKA 10301 (odjazd z Szepietowa o godz. 6:20). Jest to związane z przywróceniem pociągu spółki PKP Intercity NAREW relacji Łódź Fabryczna – Białystok, który będzie przyjeżdżał do Białegostoku w czasie zbliżonym do ZKA 10301 (o godz. 8:20), a czas jazdy jest krótszy o około 50 minut. W tym pociągu będą honorowane bilety miesięczne na przejazdy pociągami POLREGIO.

Nieznacznie zmienią się godziny kursowania czterech autobusów komunikacji zastępczej. Utrzymane zostaną miejsca postojów komunikacji zastępczej w lokalizacjach według stanu na 29 maja br.

Rozkłady jazdy wszystkich czterech pociągów kursujących na trasie Białystok – Małkinia zmienią się o kilka, kilkanaście minut. Prosimy o sprawdzenie szczegółów na publikowanych rozkładach jazdy.

Honorowanie biletów okresowych POLREGIO w wybranych pociągach PKP Intercity. Dodatkowe postoje pociągów dalekobieżnych na trasie Szepietowo – Białystok.

Bilety okresowe POLREGIO (tygodniowe, miesięczne i kwartalne) w dalszym ciągu honorowane będą w pociągach spółki PKP Intercity. Aby ułatwić codzienne dojazdy na tej trasie osobom uczącym się, studiującym i pracującym, posiadacze takich biletów będą mogli podróżować w 12 pociągach PKP Intercity.

Pociągi uzupełniające ofertę POLREGIO

Wymienione niżej pociągi uzupełniają ofertę POLREGIO, a niektóre z nich zatrzymują się na pośrednich przystankach osobowych:

 1. IC Słowacki : Ełk – Wrocław Główny
  odcinek honorowania: Białystok (7:09) – Czyżew (8:13); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Łapy, Racibory, Jabłoń Kościelna, Szepietowo;
 1. IC Podlasiak : Suwałki – Świnoujście
  odcinek honorowania: Białystok (8:47) – Szepietowo (9:39); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Łapy, Łapy Osse;
 1. IC Nałkowska : Białystok – Wrocław Główny
  odcinek honorowania: Białystok (14:18) – Szepietowo (15:12); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Łapy, Racibory, Jabłoń Kościelna;
 1. IC Dąbrowska : Białystok – Wrocław Główny
  odcinek honorowania: Białystok (15:37) – Czyżew (16:56); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Klepacze, Bojary, Uhowo, Dąbrowa-Łazy, Kity;
 1. IC Narew : Białystok – Łódź Widzew
  odcinek honorowania: Białystok (20:25) – Szepietowo (21:17); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Łapy, Łapy Osse, Racibory, Jabłoń Kościelna;
 1. IC Narew : Łódź Fabryczna – Białystok
  odcinek honorowania: Szepietowo (7:10) – Białystok (8:20); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Szymbory, Bojary i Klepacze;
 1. TLK Hańcza : Kraków Główny – Mockava
  odcinek honorowania: Czyżew (9:08) – Białystok (10:14); codziennie; zatrzymuje się na przystanku: Szepietowo, Łapy;
 1. IC Dąbrowska : Wrocław Główny – Białystok
  odcinek honorowania: Szepietowo (11:32) – Białystok (12:43); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Uhowo, Bojary, Klepacze;
 1. IC Nałkowska : Wrocław Główny – Białystok
  odcinek honorowania: Szepietowo (13:13) – Białystok (14:08); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Jabłoń Kościelna, Racibory, Łapy;
 1. IC Pilecki : Bielsko-Biała Główna – Białystok
  odcinek honorowania: Szepietowo (15:16) – Białystok (16:22); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Szepietowo i Łapy oraz Baciuty i Niewodnica;
 1. IC Podlasiak : Świnoujście – Suwałki
  odcinek honorowania: Czyżew (17:54) – Białystok (18:56); codziennie; zatrzymuje się na przystanku: Szepietowo, Łapy;
 1. IC Słowacki : Wrocław Główny – Ełk
  odcinek honorowania: Szepietowo (20:22) – Białystok (21:29); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Szepietowo i Łapy.
Całkowita rezerwacja miejsc

Przypominamy, że w pociągach PKP Intercity całkowita rezerwacja miejsc obowiązuje w elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT), czyli pociągach obsługiwanych przez pojazdy Dart (oznaczonych w rozkładzie literą R w kwadracie). W związku z tym:

Pasażerowie z biletami okresowymi POLREGIO powinni posiadać nieodpłatny bilet dodatkowy ze wskazaniem miejsca do siedzenia. W przeciwnym wypadku będą oni traktowani jako podróżni bez ważnego biletu. Nieodpłatne miejscówki są dostępne w kasie biletowej, w Serwisie e-IC oraz u konduktora w pociągu. Jeżeli na stacji jest czynna kasa biletowa, przy odbiorze miejscówki u konduktora zostanie pobrana opłata pokładowa w wysokości 20 zł.

W pociągach TLK lub IC zestawionych ze składów wagonowych można podróżować bez biletu dodatkowego na rezerwację miejsca. Takie składy są w rozkładzie oznaczone literą R.

Komunikacja zastępcza 2 sierpnia 2023 roku

Informujemy, że na 2 sierpnia br. zaplanowano wykonanie prac torowych na terenie stacji Białystok, związanych z prowadzoną modernizacją linii kolejowej „Rail Baltica”. Z tego powodu na odcinku Białystok – Wasilków na jedną dobę zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów. Za wszystkie pociągi kursujące w relacjach do/z Suwałk i Kuźnicy Białostockiej zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza.

Autobusy komunikacji zastępczej będą kursowały na trasie Białystok dworzec kolejowy – Wasilków przystanek kolejowy. W Wasilkowie będzie zmiana środka transportu z autobusu na pociąg lub odwrotnie. Będzie się to wiązało z wcześniejszymi odjazdami ze stacji początkowych lub późniejszymi przyjazdami do stacji końcowych. Prosimy o dokładne sprawdzenie rozkładu jazdy na ten dzień.

Przypominamy, że przejazd w autobusach komunikacji zastępczej oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. Nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Pozostałe zmiany rozkładu jazdy

Informujemy, że zmiana rozkładu jazdy pociągów od 11 czerwca 2023 r. będzie dotyczyła prawie wszystkich pociągów kursujących na terenie województwa podlaskiego. Największe zmiany godzin kursowania pociągów będą na odcinku Białystok – Suwałki. Na przykład, pociąg odjeżdżający obecnie z Białegostoku o godz. 9:13, będzie odjeżdżał 21 minut wcześniej, tj. o godz. 8:52. O tyle samo wcześniej odjedzie kolejny pociąg do Suwałk, który obecnie odjeżdża o godz. 15:01, a od 11 czerwca odjedzie o 14:40. Rozkłady jazdy pociągów na pozostałych trasach zmienią się od kilku do kilkunastu minut.

Przed podróżą prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy, prezentowanym na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl.

Informacje o rozkładzie jazdy można także uzyskać w kasach biletowych i pod numerem infolinii POLREGIO 22 474 00 44 (czynnej całą dobę).

Źródło informacji: POLREGIO S.A. Podlaski Zakład w Białymstoku
opr.: mm