Warto wiedziećWiadomości

Uciekający traktorzysta

Traktorzysta nie zatrzymał się do kontroli policjantowi z sejneńskiej drogówki. 51-latek wpadł w ręce mundurowego po kilku kilometrowym pościgu. Szybko wyszło na jaw, co było powodem ucieczki. Mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, sejneński policjant ruchu drogowego zatrzymał po pościgu traktorzystę. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli w jednej z miejscowości w gminie Sejny. Policjant ruszył za 51-latkiem używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, jednak ten nie reagował na polecenia do zatrzymania. W pewnym momencie traktorzysta zjechał z drogi i kontynuował ucieczkę po polach i łąkach. Mężczyzna porzucił traktor kilka kilometrów dalej i chciał uciec pieszo. Wtedy też 51-latek został zatrzymany przez mundurowego.

Szybko wyszedł na jaw powód ucieczki mężczyzny. Traktorzysta ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Augustowie. Mężczyzna niedawno opuścił zakład karny i był na okresie próbnym. Traktorzysta w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Uciekający traktorzysta

Źródło informacji i fot. KPP Sejny