KULTURA I ROZRYWKA

Warsztaty wielkanocne

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza 2 i 3 kwietnia do Spodków wszystkich, którzy chcą spędzić czas twórczo, w atmosferze zbliżających się świąt Wielkanocy.

W tych dniach będzie można obejrzeć spektakl, samodzielnie wykonać tradycyjną pisankę czy też uwić palmę. To dobra okazja by pobyć z przyjaciółmi, rodziną i zaczerpnąć z tradycji.

Warsztat pisanki batikowej – sobota, 2 kwietnia

Tego dnia, w godz. 9.00 – 13.00, osoby dorosłe będą mogły wziąć udział w warsztacie prowadzonym przez Krystynę Kunicką i nauczyć się wykonywać tradycyjną pisankę metodą batiku. Koszt udziału to 50 zł za osobę.

Spektakl i warsztat wykonywania palmy – niedziela, 3 kwietnia

To propozycja dla całych rodzin. PIK zaprasza rodziców i dzieci najpierw, o godz. 13:00 na spektakl Teatru pod Orzełkiem o obrzędach ludowych pt. „Kukła z wiejskiego podwórza”, a zaraz po nim na rodzinne warsztaty robienia palmy z kolorowej bibuły i naturalnych gałązek. Warsztaty, które poprowadzi Magdalena Talmon, rozpoczną się o godz. 14.00 i potrwają do godz. 17:00.

Koszt udziału w warsztacie to 25 zł za dziecko (opiekun nie płaci).
Na spektakl wstęp wolny.

O spektaklu: „Kukła z wiejskiego podwórza”

Profesor Wyobraźni Hilary Szczebrzeszyński wyrusza z widzami do Kukiełkowa. W tej tradycyjnej polskiej wsi dzieci zapoznają się z ludowymi obrzędami (topienie Marzanny, noc sobótkowa, dożynki) i bawią się kukłami. Uczestnicy zabawy występują w Teatrze Jarzynowym im. Królowej Bony, spotykają Stracha Na Wróble, tańczą z lalkami podczas Nocy Świętego Jana.

W spektaklu wykorzystano 20 kukieł, całości dopełniają piosenki skomponowane przez Agnieszkę Glińską.

Więcej informacji na stronie pikpodlaskie.pl

tekst i grafika: Podlaski Instytut Kultury