logo
czytaj E-gazety prasa online


Oszuści chcą wyłudzić pieniądze
od osób niesamodzielnych

2019-09-18

fot. ZUS

Do jednego z Oddziałów Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazana została informację, że w domu osoby niesamodzielnej pojawili się naciągacze. Proponowali oni pomoc w wypełnieniu wniosku o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji w zamian za pieniądze. Oszuści prosili też o dowód osobisty kobiety, aby spisać jej dane.

- Przypominamy, że pracownicy ZUS nie odwiedzają swoich klientów w domach. Wyjątkiem jest kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego, jednak w tym przypadku kontrolerzy powinni posiadać specjalną legitymację. Nigdy także podczas takiej wizyty nie pobierają żadnych pieniędzy.- informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oferują bezpłatną pomoc przy wypełnianiu wniosków na miejscu, we wszystkich placówkach Zakładu. O każdej próbie oszustwa należy niezwłocznie powiadomić policję. Jeżeli mamy wątpliwość co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, można zadzwonić do Zakładu i poprosić o weryfikację.

Katarzyna Krupicka - regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego