Tylko minionej doby, na terenie Białegostoku, policjanci zatrzymali 5 osób
logo
czytaj E-gazety prasa online


Policjanci zatrzymali 5 osób, które posiadały narkotyki

2020-05-14

Tylko minionej doby, na terenie Białegostoku, policjanci zatrzymali 5 osób, które posiadały narkotyki. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Wczoraj, tuż po północy, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku podczas patrolowania ulicy Słonecznikowej, zauważyli cztery osoby siedzące w samochodzie, które na widok patrolu zaczęły się nerwowo zachowywać. Postanowili sprawdzić co jest tego powodem. Podczas kontroli policjanci znaleźli u jednego z mężczyzn blisko 3 gramy suszu roślinnego. 23-latek schował susz w plastikowym pudełeczku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana.

W tym samym czasie, jednak na innym osiedlu, funkcjonariusze zatrzymali kolejnego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. Był nim 19-letni mieszkaniec gminy Juchnowiec Kościelny.

Kolejne osoby z narkotykami wpadły w późniejszych godzinach. Podczas kontroli pojazdu na ulicy Antoniuk Fabryczny, policjanci ujawnili u 21-latka substancje zabronione w ilości blisko 1 grama. Do kolejnego zatrzymania doszło patrolując ulicę Popiełuszki. Mundurowi podczas legitymowania 42 latka, znaleźli w tylnej kieszeni susz roślinny. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana.

Do ostatniego zatrzymania doszło wczoraj tuż po 17. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku podczas przeszukania jednego z białostockich mieszkań, znaleźli blisko 20 gramów suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. 28-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane i trafiły dopolicyjnego aresztu. Odpowiadać będą przed sądem za posiadanie narkotyków. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że posiadanie nawet najmniejszej ilości substancji zabronionych jest przestępstwem.

Tekst i fotografia: KMP Białystok