logo
czytaj E-gazety prasa online


ZABAWA ZABAWA i spotkanie z reżyserką
Kingą Dębską i aktorką Marią Dębską

2019-03-13

fot. Robert Jaworski

17 marca 2019
godz. 16.00
- Kino Forum, ul. Legionowa 5

bilet: 8 zł – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Zabawa zabawa
Polska 2019, 88', reż. Kinga Dębska
obsada: Agata Kulesza, Dorota Kolak, Maria Dębska, Marcin Dorociński, Rafał Rutkowski, Mirosław Baka, Jowita Budnik, Dorota Landowska, Przemysław Bluszcz, Tomasz Sapryk, Justyna Wasilewska

Najnowsze dzieło twórców hitu „Moje córki krowy” – obrazu, który połączył sukces komercyjny z artystycznym, zdobywając najważniejsze nagrody Festiwalu Filmowego w Gdyni (Nagrodę Publiczności, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych) oraz przyciągając do kin ponad 700 tys. widzów!
Tym razem reżyserka Kinga Dębska postanowiła zmierzyć się z problemem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci, poglądów, statusu społecznego czy materialnego.

„Zabawa zabawa” to trzy przeplatające się historie kobiet będących w różnych fazach uzależnienia, opowiedziane w charakterystycznym stylu Dębskiej, która - jak mało kto - potrafi dotrzeć do serc widzów, tworząc „kino terapeutyzujące” - pełne emocji, wzruszeń i pełnokrwistych bohaterów. Poruszające i zabawne zarazem. Scenariusz filmu reżyserka napisała wspólnie z Miką Dunin, najsłynniejszą polską blogerką piszącą o kobiecym piciu. Został on doskonale udokumentowany i uwiarygodniony rozmowami z wieloma kobietami, zmagającymi się z nałogiem.

40-letnia prokurator Dorota pije, by - jak sama mówi - „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk.

Studentka Magda lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg - Teresy każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem.

Wkrótce w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

Źródło: białostocki Ośrodek Kultury