Więcej czasu na złożenie deklaracji i zapłacenie PIT - w tym roku do 1 czerwca
logo
czytaj E-gazety prasa online


Więcej czasu na złożenie deklaracji
i zapłacenie PIT

2020-04-27

 • Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia.
 • W tym roku deklaracje można jednak składać do 1 czerwca.
 • Także do 1 czerwca można bez odsetek za zwłokę zapłacić podatek, jeśli z naszego rozliczenia wyjdzie dopłata.

W tym roku mamy więcej czasu na złożenie deklaracji i zapłacenie podatku PIT.
Przy czym trzeba tu rozróżnić dwie sytuacje. Osoby które prowadzą działalność gospodarczą i samodzielne wypełniają i przesyłają zeznania do urzędu skarbowego w tym roku mogą to zrobić do 1 czerwca (31 maja to niedziela).

Z kolei dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) w usłudze Twój e-PIT znajduje się automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe. W przypadku braku aktywności ze strony podatnika zostanie ono zaakceptowane 30 kwietnia.

Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Do 1 czerwca korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.

Ponadto, podatek PIT wynikający z tych rozliczeń także można bez odsetek za zwłokę zapłacić do 1 czerwca. Minister Finansów podpisał w tej sprawie stosowne rozporządzenie.

Więcej na stronie podatki.gov.pl

Tekst i fotografie Podlaska KAS