logo
czytaj E-gazety prasa online


Odzyskano skradzione pojazdy

2019-07-26

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwa skradzione samochody osobowe. Szacunkowa ich wartość w sumie wynosi 250 tys. zł.

Wczoraj (25.07.2019 r.) w miejscowości Osowy Grąd funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie przystąpili do kontroli samochodu osobowego marki Mercedes GLE 350 D 4MATIC. Autem na niemieckich tablicach rejestracyjnych kierował obywatel Białorusi, a podróżował z nim obywatel Rosji. W czasie kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że samochód figuruje w dostępnych bazach jako utracony w Niemczech. 48-letni kierowca oświadczył że pojazd nie należy do niego i został wypożyczony trzy dni wcześniej w Niemczech przez pasażera – obywatela Rosji (36 lat). Szacunkowa wartość auta z 2019 roku wynosi 200 tys. zł.

Wczoraj również funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali do kontroli auto, które figurowało w bazie SIS jako skradzione w Polsce. Samochodem marki Audi A5 jechał obywatel Litwy. 30 - letni mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Szacunkowa wartość zatrzymanego auta z 2008 roku wynosi 50 tys. zł.

W sumie od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili narkotyki o łącznej szacunkowej wartości ponad 14,2 mln zł.

W obu przypadkach po wykonaniu niezbędnych czynności cudzoziemcy wraz z pojazdami zostali przekazani funkcjonariuszom Policji.

Tekst i fotografie mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej