logo
czytaj E-gazety prasa online


Inwestycja dla rowerzystów

2019-12-27

Fot. Marcin Jakowiak/UM Białystok

W Białymstoku powstanie nowa ścieżka rowerowa. Będzie wiodła przez Aleję Jana Pawła II. Na terenie miasta zostaną też ustawione kolejne stojaki rowerowe. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą tej inwestycji.

Na odcinku Alei Jana Pawła II – od ul. Bacieczki do ul. Konstytucji 3 Maja – zostanie wybudowana dwukierunkowa ścieżka rowerowa o łącznej długości 800m. Pojawi się tam także kładka pieszo-rowerowa nad rzeką Białą, nowy chodnik, opaski, zieleń drogowa. Wyłoniona w przetargu firma Strabag zajmie się m.in. robotami ziemnymi i rozbiórkowymi, wykonaniem niezbędnego oznakowania, obsługą geodezyjną. Inwestycja będzie kosztowała ponad 1 mln 370 tys. zł.

– Ścieżka połączy w całość istniejące już przy tej ulicy fragmenty dróg rowerowych i na pewno ułatwi białostoczanom poruszanie się rowerem po tej części miasta – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

W ramach inwestycji zostaną też utworzone miejsca Bike&Ride w Białymstoku – w różnych miejscach na terenie miasta pojawi się 51 nowych stojaków rowerowych. Ścieżka rowerowa i stojaki mają być gotowe do końca lipca 2020r.

W Białymstoku znajduje się obecnie ponad 141km dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych oraz 660 stojaków ustawionych przez Miasto (1320 miejsc postojowych).

Źródło: UM Białystok

Najnowsze wydanie

1 strona