logo
czytaj E-gazety prasa online


Podłoga, zderzak, drzwi i zbiornik paliwa
– wypełnione papierosami

2019-05-17

Prawie 8.500 paczek papierosów ukrytych w dwóch samochodach osobowych znaleźli podczas kontroli funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalny towar ukryty był w elementach konstrukcyjnych pojazdów.

Pierwszego ujawnienia funkcjonariusze dokonali w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. W wytypowanym do kontroli osobowym VOLVO na rosyjskich numerach rejestracyjnych, znajdowało się 5.500 paczek papierosów, które były ukryte m. in. w drzwiach, podłodze, konsoli i tylnej klapie pojazdu. W wykryciu kontrabandy brał udział pies służbowy, który na co dzień wspiera mundurowych w tego typu zadaniach.

Drugie wykrycie miało miejsce na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Blisko 3.000 paczek papierosów znaleziono w przerobionych zderzakach, zbiorniku paliwa oraz drzwiach samochodu osobowego marki KIA, kierowanego przez 36-letniego Białorusina.

Gdyby zatrzymany towar trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków prawie 200 tysięcy złotych.

Kierowcom zatrzymanych pojazdów funkcjonariusze podlaskiej KAS zarekwirowali przemycane papierosy i samochody przystosowane do przewozu kontrabandy oraz wszczęli przeciwko nim sprawy karne skarbowe.

Tekst i fotografiePodlaska KAS