logo
czytaj E-gazety prasa online


Z POLREGIO na Pol’and’Rock Festival

2019-07-26

W tym roku do Kostrzyna n. Odrą na Pol’and’Rock Festival specjalne komercyjne pociągi POLREGIO pojadą z większości województw w Polsce. Ponadto przewoźnik uruchomi dodatkowe połączenia lokalne. Trwa sprzedaż biletów.

Pociągi komercyjne z całej Polski

Na tegoroczny festiwal Pol’and’Rock Przewozy Regionalne, które są właścicielem marki POLREGIO, uruchomią 12 komercyjnych pociągów dalekobieżnych. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia będą mogli dotrzeć do Kostrzyna n. Odrą m.in. z Olsztyna, Gdańska, Gdyni, Kołobrzegu, Białegostoku, Warszawy, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Krakowa, Kielc, Katowic, Opola, Wrocławia, Szczecina czy Zielonej Góry. 12 komercyjnych pociągów dalekobieżnych zostanie uruchomionych na trasach (tam i powrót):

- Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
- Białystok – Warszawa – Łódź – Poznań – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
- Olsztyn – Gdańsk – Szczecin – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
- Kraków – Kielce – Katowice – Wrocław – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
- Kędzierzyn-Koźle – Opole – Wrocław – Poznań – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
- Łuków – Warszawa – Skierniewice – Łódź – Poznań – Kostrzyn (30/31 VII i powrót 4 VIII).

Cena biletu na przejazd pociągiem komercyjnym jest uzależniona od strefy taryfowej, w której znajduje się stacja początkowa i które prezentuje poniższa mapa. Ilość miejsc jest ograniczona.

Aby skorzystać z atrakcyjnej ceny biletów na pociągi komercyjne i zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych, najlepiej zakupić bilet w opcji „Tam i powrót”. Przykładowo z Warszawy do Kostrzyna bilet w jedną stronę kosztuje 115zł, a bilet w opcji „Tam i powrót” tylko 170zł, co daje oszczędność 60zł. Dodatkowo obowiązują zniżki ustawowe, w tym 37% dla uczniów i 51% dla studentów.

Pociągi lokalne REGIO

Obok 12 dalekobieżnych pociągów komercyjnych, na zamówienie niektórych samorządów województw na tegoroczny festiwal Pol’and’Rock pojadą 122 dodatkowe pociągi REGIO. Będą one kosztowały tyle samo, co lokalne pociągi o tej samej nazwie znane od lat pasażerom np. na trasie ze Szczecina czy Zielonej Góry do Kostrzyna.

122 lokalne pociągi REGIO będą kursowały od 30 lipca do 4 sierpnia na trasach (tam i powrót):

- Szczecin – Kostrzyn – Szczecin
- Słupsk – Kostrzyn – Słupsk
- Kołobrzeg – Kostrzyn – Kołobrzeg
- Gdynia – Kostrzyn – Gdynia
- Koszalin – Kostrzyn – Koszalin
- Zielona Góra – Kostrzyn – Zielona Góra
- Krzyż – Kostrzyn – Krzyż
- Gorzów Wielkopolski – Kostrzyn – Gorzów Wielkopolski.

– Dziękuję Ministrowi Infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi za mobilizację innych przewoźników i uczestników rynku kolejowego, w szczególności PKP Polskich Linii Kolejowych, do organizacji obsługi pasażerów udających się koleją na festiwal w Kostrzynie nad Odrą – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych. – Jako największy przewoźnik pasażerski w Polsce Przewozy Regionalne uruchamiają w całym kraju średnio 1900 lokalnych pociągów dziennie na zlecenie 15 województw. Obsługujemy je pojazdami samorządowymi i własnymi. Zapewniamy pasażerów, że dodatkowe pociągi na Pol’and’Rock nie zakłócą realizacji codziennego rozkładu jazdy naszych pociągów – dodaje Prezes Krzysztof Zgorzelski.

Różne możliwości zakupu biletów

Bilety na 12 dalekobieżne pociągi komercyjne, a także na lokalne pociągi REGIO, można zakupić w:
- kasach biletowych: POLREGIO, PKP Intercity, Kolei Mazowieckich, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Dolnośląskich, PKP SKM w Trójmieście i Kolei Małopolskich,
- Internecie na stronach: bilety.polregio.pl, biletyregionalne.pl, koleo.pl, e-podróżnik.pl,
- aplikacji mobilnej: POLREGIO, KOLEO, e-podróżnik.pl, SkyCash.

WAŻNE: Bilety zakupione elektronicznie można okazywać na urządzeniach mobilnych, jednak ich wydrukowanie pozwoli przyspieszyć proces kontroli, szczególnie podczas odjazdów z Kostrzyna.

Szczegóły oferty, mapa stref cenowych, rozkład jazdy: www.polregio.pl

Źródło: tekst i grafika - Zespół Prasowy POLREGIO.