Opiekunowie medyczni objęci ofertą biletów miesięcznych POLREGIO za 1 zł
logo
czytaj E-gazety prasa online


Opiekunowie medyczni objęci ofertą biletów miesięcznych POLREGIO za 1 zł

2020-04-28

Opiekunowie medyczni, współwalczący na pierwszej linii ze skutkami epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, mogą skorzystać ze specjalnej oferty biletów miesięcznych POLREGIO za symboliczną złotówkę.

– To niezwykle ważne, by dać namacalne wsparcie dla osób, które są na pierwszej linii walki z epidemią – podkreśla Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. – Cieszy nas, że teraz obok personelu medycznego, także opiekunowie medyczni mogą skorzystać ze wsparcia finansowego w przejazdach. Dziękujemy za ten gest – dodaje rzecznik MZ.

– Dzięki współpracy z Ministerstwem Zdrowia w tej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości możemy na bieżąco reagować i udzielać wsparcia tym pracownikom służby zdrowia, którzy są lub w danym momencie stają się bezpośrednio narażeni na utratę zdrowia, a nawet życia, bohatersko walcząc ze skutkami epidemii. Myślimy też perspektywicznie, stąd już teraz POLREGIO planuje przyszłą ofertę tak, by pracownicy służby zdrowia zawsze czuli się docenieni – powiedział Dominik Lebda, rzecznik prasowy POLREGIO.

Każda osoba z biletem miesięcznym za 1 zł dla pracowników służby zdrowia musi posiadać w pociągu ważny dokument poświadczający uprawnienie do korzystania z takiego przejazdu (właściwy dla wykonywanego zawodu) o którym mowa w warunkach taryfowych. Bilety za 1zł dla pracowników służby zdrowia wydawane są na konkretny odcinek na przejazdy „tam i z powrotem”, a ich zakup jest możliwy w kasach biletowych, w systemie sprzedaży na stronie internetowej polregio.pl, poprzez KOLEO, a także w pociągu u obsługi (bez opłaty za wydanie biletu).

Tekst i grafika: Przewozy Regionalne sp. z o.o. Oddział Podlaski z siedzibą w Białymstoku

baner