Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą w białostockiej drogerii
logo
czytaj E-gazety prasa online


Złodziej pogryzł pracownika ochrony

2020-05-18

fot. KMP Białystok

Białostocki policjant wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą, do której doszło w jednej z białostockich drogerii. 39-letni białostoczanin i jego o rok młodszy kolega usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

W środę wieczorem, policjanci dostali informację, że w jednej z drogerii na terenie miasta doszło do kradzieży. Jak ustalili funkcjonariusze, do sklepu weszło dwóch mężczyzn. W czasie, gdy jeden z nich odwracał uwagę pracowników, zajmując ich rozmową, drugi kradł. Kradzież zauważyli pracownicy ochrony, którzy podjęli próbę zatrzymania sprawców. Ci chcąc uciec ze sklepu odepchnęli, a następnie uderzyli jednego z ochroniarzy. Między napastnikami a pracownikami ochrony doszło do szarpaniny. W tym czasie, jeden z pracowników sklepu zauważył przejeżdżający patrol Policji i zaalarmował ich. Policjant z białostockiej "patrolówki" wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej natychmiast zainterweniowali i zatrzymali dwóch napastników.

Jak ustalili mundurowi, podczas próby zatrzymania domniemanych sprawców kradzieży, jeden z nich dotkliwie zranił pracownika ochrony, odgryzając mu kawałek skóry na ramieniu. Łupem zatrzymanych mężczyzn miały paść kosmetyki o łącznej wartości blisko 400 złotych. Obaj usłyszeli już zarzuty. Starszy z nich odpowie za przestępstwo w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Tekst i fotografia: KMP Białystok