logo
czytaj E-gazety prasa online


800 080 222 - nowa bezpłatna infolinia dla dzieci,
młodzieży i ich opiekunów

2019-10-25

Fot. PAP/P. Werewka

- Pierwszy telefon dyżurujący odebrali po dwie godziny po uruchomieniu numeru. Od tego momentu nie przestaje dzwonić – mówi Izabela Świetlicka-Świergiel z Fundacji ITAKA, która prowadzi infolinię.

Podkreśla, że dzwonią zarówno dorośli: rodzice i nauczyciele, jak i dzieci. Każdy może uzyskać pomoc. Telefon przeznaczony jest dla każdej młodej osoby, która ma problem w domu, szkole czy relacjach rówieśniczych, jak i dla dorosłych, którzy chcieliby poradzić się w sprawach dotyczących dorastających dzieci.

Pod telefonem dyżurują psychologowie, pedagodzy i prawnicy. Ze specjalistami można skontaktować się także za pomocą czatu, jak i poczty mejlowej. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. 

ITAKA prowadzi ponadto całodobową bezpłatną linię 800 70 2222 dla osób w kryzysie, także finansowaną  ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. 

jw, zdrowie.pap.pl

Źródło: zdrowie.pap.pl