logo
czytaj E-gazety prasa online


Kolejna edycja „Dnia Seniora” w podlaskim

2019-09-30

fot. ZUS

Już po raz trzeci Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje „Dzień Seniora”. To ogólnopolska akcja, której celem jest aktywizacja osób starszych i popularyzacja wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Tegoroczna edycja zorganizowana jest pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni”. Uroczystość odbędzie się 3 października w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku przy ul. Mickiewicza 3.

Co roku na terenie całego kraju jak również w województwie podlaskim, organizowane są wydarzenia dla seniorów, które aktywizują ich i zachęcają do wyjścia z domu, ale także podczas których mogą skorzystać z porad ekspertów ZUS z zakresu ubezpieczeń społecznych, przysługujących im świadczeń, waloryzacji czy zatrudnienia na emeryturze.

Dzięki współpracy z naszym partnerem Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów, seniorzy będą mogli obejrzeć ciekawy program artystyczny jak również skorzystać z porad specjalistów. Oprócz tego, celem akcji jest również aktywizacja społeczna osób starszych, które dzięki przygotowanym wydarzeniom i atrakcjom będą mogły spotkać się z innymi i spędzić aktywnie czas.

- Tegoroczny „Dzień Seniora” zbiega się z 85-leciem powstania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. My ze swojej strony chcielibyśmy przybliżyć ciekawą historię naszej instytucji i pokazać jak zmieniała się na przestrzeni lat. Niewiele osób pewnie wie, że pod koniec lat trzydziestych XX wieku ZUS był uznawany za jedną z najszybciej rozwijających się instytucji ubezpieczeniowych w Europie, a w ostatnich miesiącach 1938 r. wartość jego majątku szacowano na pół miliarda złotych.– informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

- Jeżeli chociaż trochę zaciekawiłam seniorów tą wzmianką serdecznie zapraszam do przyjścia i posłuchania całości.- dodaje rzeczniczka

Obchody Dnia Seniora 2019 odbędą się 3 października w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku przy ul. Mickiewicza 3.
Zapraszamy!

Katarzyna Krupicka - regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego