logo
czytaj E-gazety prasa online


Święto Białegostoku za nami

2019-06-25

Fot. UM Białystok

Tłum białostoczan bawił się na Dniach Miasta Białegostoku 2019. W sercu naszego miasta wystąpili: Beata Kozidrak i Bajm, Sandra, Zuza Jabłońska. To był weekend pełen wydarzeń – koncertów, wystaw, spacerów i spotkań.

W dniach 21-23 czerwca mieszkańcy świętowali Dni Miasta Białegostoku. W sobotę (22 czerwca) na Rynku Kościuszki odbył się wyjątkowy koncert. Przed białostocką publicznością zaprezentowali się: Beata i Bajm, Sandra oraz Zuzanna Jabłońska.

– Dziękuję wszystkim białostoczanom za doskonałą atmosferę. Zaproszeni do Białegostoku artyści przekazali nam pozytywną energię, która szybko udzieliła się mieszkańcom. Dzięki temu wszyscy świetnie bawili się na Dniach Miasta – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

W niedzielę (23 czerwca) mieszkańcy m.in. tańczyli na potańcówce w Ogrodzie Branickich. Do wspólnej zabawy zachęcał zespół Whitestok. W trakcie święta Białegostoku odbył się także Jarmark Świętojański na Rynku Kościuszki oraz festyn „Bezpieczne wakacje” na Dojlidach.

Dniom Miasta Białegostoku towarzyszyły: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych „Metamorfozy Lalek”, wystawa „10x100, czyli BTF na 100-lecie niepodległości Białegostoku” oraz Międzynarodowy Nocny Turniej Siatkówki Plażowej. Nadal można podziwiać instalację artystyczną „Kareta Branickiego”.

W organizację święta Białegostoku włączyły się instytucje kultury i sportu: Białostocki Ośrodek Kultury, Muzeum Wojska, Galeria im. Sleńdzińskich, Białostocki Teatr Lalek, Dom Kultury „Śródmieście” i Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Źródło: UM Białystok