Podlaska KAS kontynuuje akcję przekazywania zarekwirowanego alkoholu na potrzeby walki z koronawirusem
logo
czytaj E-gazety prasa online


Dwa szpitale wsparte przez podlaską KAS

2020-05-13

fot. KAS

• Podlaska KAS kontynuuje akcję przekazywania zarekwirowanego alkoholu na potrzeby walki z koronawirusem
• Do Szpitala MSWiA w Białymstoku oraz Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach, na potrzeby zabiegów dezynfekcyjnych, przekazaliśmy 230 litrów alkoholu.

Dziś (13 maja) do Szpitala MSWiA w Białymstoku trafiło 165 litrów wysokoprocentowego alkoholu który zostanie wykorzystany do zabiegów dezynfekcyjnych koniecznych w profilaktyce przeciwko koronawirusowi.

Drugą partię, tym razem 65 litrów alkoholu Urząd Skarbowy w Siemiatyczach wraz z Podlaskim Urzędem Celno-Skarbowym przekazały we wtorek (12 maja) Szpitalowi Powiatowemu w Siemiatyczach.

Wsparcie szpitali przez podlaską KAS było możliwe dzięki stosownemu postanowieniu wydanemu przez prokuraturę oraz orzeczeniom sądu, który zdecydował o przepadku na rzecz skarbu państwa alkoholu, wcześniej zatrzymanego na granicy i podczas działań na terenie województwa.

Łącznie z poprzednimi partiami, podlaska KAS przekazała dotychczas na potrzeby podlaskich instytucji 3266 litrów alkoholu zatrzymanego podczas prób przemytu i działań kontrolnych na terenie woj. podlaskiego prowadzonych zarówno przez KAS, jak i przez Straż Graniczną oraz Policję.

Źródło: Podlaska KAS

baner