baner
logo
czytaj E-gazety prasa online


Boiska dla białostoczan

2018-07-17

Miasto Białystok uruchamia specjalną stronę internetową, która ułatwi mieszkańcom korzystanie z boisk i obiektów sportowych wybudowanych przez Miasto. Strona pomoże w dokonaniu rezerwacji wybranego obiektu.

Fot. UM Białystok

W Białymstoku w ostatnich latach powstało wiele nowych boisk i miejsc do fizycznej aktywności, zbudowanych przez Miasto przede wszystkim przy szkołach. Rada Miasta Białegostoku – z inicjatywy prezydenta – podjęła w maju uchwałę dotyczącą zasad korzystania z tych obiektów. Zgodnie z oczekiwaniami białostoczan dostęp do nich jest bezpłatny (choć w uzasadnionych przypadkach może być wprowadzona odpłatność za wynajem), a korzystać mogą wszyscy, bez względu na wiek. Możliwe jest także zarezerwowanie wybranego boiska. Wybrać można z bogatej oferty ponad stu boisk o różnych nawierzchniach, dostosowanych do uprawiania kilkunastu dyscyplin sportowych. Boiska będą dostępne w soboty i niedziele, w wakacje i ferie, w wyznaczonych godzinach.

– Zależy nam na tym, aby z tej bazy sportowej, jaką zbudowaliśmy w naszym mieście, korzystało jak najwięcej mieszkańców – – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Chcemy, aby boiska służyły dzieciom, młodzieży, dorosłym. Każdy z nas może znaleźć jakąś dyscyplinę sportu, którą lubi, z korzyścią dla swojego zdrowia.

Aby ułatwić białostoczanom uprawianie sportu i korzystanie z tej oferty, w Urzędzie Miejskim utworzono stronę internetową www.boiskabialystok.pl. Za pomocą wyszukiwarki można znaleźć konkretny, wybrany obiekt i sprawdzić jego dostępność. Na stronie są szczegółowe opisy obiektów wraz ze zdjęciami. Wystarczy przyjść do szkoły i okazać dokument tożsamości lub Białostocką Kartę Miejską. Dzieci do 7 roku życia muszą korzystać z obiektu pod opieką rodzica lub opiekuna. Z boisk można skorzystać dopiero po zakończeniu zajęć organizowanych przez szkoły. Boiska są otwarte dla mieszkańców, a wstęp wolny. Jeśli ktoś jest zainteresowany rezerwacją, powinien sprawdzić godziny, w których boisko jest wolne oraz skontaktować się z osobą odpowiedzialną za rezerwację. Należy pamiętać, że wynajem cykliczny jest płatny i odbywa się w oparciu o zawartą umowę. Powyższe nie dotyczy boisk ZMK, które nie podlegają rezerwacji.

Chcemy, by strona internetowa spełniała oczekiwania mieszkańców. Czekamy na uwagi i sugestie, które można przesłać na adres boiska@um.bialystok.pl.

Źródło: UM Białystok