Zmiany w Białostockiej Komunikacji Miejskiej w związku z zagrożeniem epidemiologicznym
logo
czytaj E-gazety prasa online


Zmiany w BKM w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

2020-03-12

fot. pixabay.com

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz pracowników związanych z transportem publicznym, Miasto od dziś (12 marca) wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Białymstoku. Wszystkie pojazdy Białostockiej Komunikacji Miejskiej są codziennie dezynfekowane.

Miasto podejmuje kolejne działania profilaktyczne mające przeciwdziałać rozpowszechnianiu się wirusa. Od czwartku (12 marca) do odwołania zostaje wstrzymana sprzedaż biletów przez kierowców w środkach komunikacji miejskiej. Pasażerów prosimy o korzystanie z biletów elektronicznych i zakupionych przez aplikacje mobilne lub zakup biletów przed podróżą.

Od poniedziałku 16 marca do odwołania, w związku z zamknięciem szkół, wprowadzony zostanie sobotni rozkład jazdy jako obowiązujący w dni robocze (od poniedziałku do piątku). Zawieszone zostanie także kursowanie linii nocnych. W tym czasie autobusy krótkie częściej zastępowane będą pojazdami przegubowymi.

– W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, ale także pracowników związanych z transportem publicznym podejmujemy kolejne działania profilaktyczne mające przeciwdziałać rozpowszechnianiu się wirusa. Chodzi o zminimalizowanie kontaktów między kierowcami i pasażerami. Prosimy o korzystanie z aplikacji mobilnych lub zakup biletów przed podróżą – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

W związku z działaniami profilaktycznymi przeciwdziałającymi rozpowszechnianiu się wirusa wszystkie autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej są codziennie dezynfekowane.

Do odwołania kierowcy autobusów zobowiązani są do otwieranie wszystkich drzwi na przystankach. Czas na który drzwi zostaną otwarte na przystankach zostanie wydłużony, aby była możliwość intensywnego przewietrzenia pojazdu. W autobusach włączone będą systemy wentylacyjne.

Przypominamy o konieczności stosowania podstawowych zasad higieny i prosimy o odpowiedzialne zachowanie i troskę o siebie nawzajem wobec zagrożenia epidemiologicznego.

Tekst: Eliza Bilewicz-Roszkowska/ UM Białystok